Нещодавно ми вже писали про плани NASA запустити власну станцію на орбіті Місяця, яка стане «шлюзом» для космічних кораблів. Та коли саме вона там з’явиться? Якого року астронавти дістануться цього об’єкту? А що там із поверненням американців на природний супутник Землі? Нещодавно в Космічному агентстві дали відповіді на ці та інші питання.

Передбачається, що космонавти опиняться на станції Gateway 2024 року, а перша експедиція на Місяць вирушить після 2026 року. Та станом на зараз для реалізації цього задуму є лише… власне план, бо збирати Gateway ще навіть не починали.

У NASA кажуть, що насамперед буде готовий модуль для стикування, який 2022 року вже має прямувати до місячної орбіти. Виробництво — державно-приватне. Проте жодних контрактів на проведення таких робіт наразі не підписано.

Розробка другого, не менш важливого елемента станції, а саме житлового модуля, залежить від реалізації іншого проекту — нової надважкої ракети-носія Space Launch System (SLS) для пілотованих експедицій за межі навколоземної орбіти. Вартість програми оцінюється у $35 млрд, одного запуску — у $500 млн.

SLS має дебютувати 2020 року в межах місії Exploration Mission 1 (або EM-1), доправивши на навколомісячну орбіту безпілотний корабель Orion. За два роки буде політ «EM-2» — туди ж, але з людьми. Водночас інша SLS вирушить до супутника Юпітера — Європи.

Ці три місії мають завершитися до 2024 року. А вже потім буде EM-3, тобто відправка житлового модуля разом з астронавтами. Та для цього знадобиться більш потужна SLS. Отже, розробка Gateway залежить від багатьох нових технологій, які будуть створюватися в стислі терміни.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти