Те, що в океані вже ціла купа пластикового сміття, через яку гинуть морські мешканці, не новина. Поки вчені думають, що з цим робити, корпорації продовжують скидати непотріб до наших вод. Та у вересні «прибирання» нарешті почнеться — у Тихому океані біля берегів Аламіди (штат Каліфорнія) запрацює система очищення, яка збиратиме 5 т сміття на місяць.

Над цим проектом компанія The Ocean Cleanup працювала протягом 5 останніх років. У результаті конструктори презентували U-подібну дрейфувальну станцію 600 м завдовжки. План дуже простий — вона зустрічатиме пластик, який нестиме до неї течія. Тобто сміття буде прибиватися до бортів. Кожні 4-6 тижнів цю «здобич» виловлюватимуть за допомогою суден.

Станція оснащена системою освітлення, камерами, датчиками руху та зв’язком із супутником, завдяки чому її можна буде скерувати до більш засміченої ділянки.

За півтора роки The Ocean Cleanup планує розмістити 60 таких об’єктів, утворивши цілий сміттєприбиральний флот.

Він збиратиме 14 тис. т сміття на рік. За 5 років компанія планує очистити океан на 50%, до 2040 року — на 90%.

Одна U-подібна станція коштувала 24,6 млн $. В цю суму входить проектування, розробка, виробництво та моніторинг протягом першого року експлуатації.

Та де ж узяти стільки грошей, щоб спустити на воду той цілий «флот»? Компанія планує продавати виловлений пластик іншим підприємствам, які будуть його переробляти та виготовляти з нього нові товари.

Згідно з останніми дослідженнями, якщо нічого не робити з океаном, то до 2050 року в ньому буде більше сміття, ніж риби.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Андрій

якщо 14 000 тон на рік то як вони за 5 років очистять на 50% океан, щось мені здається тут з розрахунками не так