В Україні тема легалізації марихуани останнім часом дедалі більше набирає обертів. Прихильники легалізації намагаються вплинути на державний апарат акціями, зверненнями та законопроектами.

Серед таких — акція «Конопляний марш», що має на меті домогтися законного доступу до лікування медичним канабісом, дозволу проводити наукові дослідження канабісу, а також об’єднує прихильників легалайзу.

Марш за легалізацію лікувальної марихуани

У квітні 2017 року українські вчені підготували відкрите звернення до Кабінету Міністрів для того, щоб врегулювати порядок обмеженого контрольованого обігу канабісу для наукової діяльності в Україні.

Серед підписантів —  , кандидати біологічних наук Дмитро Ісаєв, Олександр Максимюк та Олексій Болдирєв, кандидати медичних наук Юрій Жигарєв (лікар-інфекціоніст) та Василь Нагібін.

Для того, щоб реально оцінити ситуацію, розгляньмо позитивні та негативні аспекти легалізації.

Лікування канабісом допоможе військовим та людям з ПТСР, хворим на рак, епілепсію, безсоння та низку інших хвороб.

У світовій практиці лікування ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) марихуаною використовується ще з Другої світової війни.

Куріння марихуани має потужний терапевтичний вплив на розум людини. Для пацієнтів це означає зниження дії побічних ефектів від розладу: страху, тривожності, нападів агресії, дратівливості, безсоння й депресії.

Поміж останніх масштабних досліджень — експеримент, що завдяки спеціальному додатку Releaf App провели вчені з Університету Нью-Мексико. Вони проаналізували суб’єктивні оцінки досліджуваних і в такий спосіб у першому дослідженні використали дані 2830 пацієнтів із 27 різними діагнозами.

Середній результат суб’єктивного полегшення симптомів у результаті вживання канабісу склав чотири бали за десятибальною шкалою (йдеться, зокрема, і про витяжки, настоянки, їжу з екстрактом конопель, воскові свічки, мазі й зубну пасту).

У другому дослідженні взяло участь 409 осіб. Обробка даних показала, що вживання марихуани зменшило чимало різновидів болю і цілу низку симптомів: судоми, нудоту, слабкість, підвищений і знижений апетит, тривожність тощо.

Також варто додати, що тисячі дітей з діагнозом епілепсія в Україні потребують медичної марихуани, позаяк аналогів, що можуть так само ефективно протидіяти епілептичним нападам, у країні просто немає.

Легалізація витіснить з тіньового ринку мільйони гривень

Для прикладу візьмемо США. Каліфорнійські аптеки, що продають канабіс, щорічно нараховують податків на 109 мільйонів $. Також нововведення сприятиме створенню нових робочих місць.

Зросте ефективність роботи силових структур

Згідно з результатами досліджень, у Колорадо та Вашингтоні результативність поліцейських розслідувань збільшилася, відколи канабіс там було узаконено. Тому можна стверджувати, що ефективність роботи поліції справді є вищою у штатах, де не надають високої пріоритетності споживачам канабісу.

Марихуана призводить до злочинів

Це ніщо інше, як міф. Оскільки властивості марихуани, навпаки, зменшують агресивність та заспокоюють людину. Водночас алкоголь, що є цілком дозволеним, посідає перше місце серед соціально небезпечних наркотиків.

Нація стане тупішою

У науковій роботі, опублікованій у журналі «JAMA Psychiatry» у квітні 2018 року, стверджується, що після 72 годин всі зазначені ефекти зникають або лишаються дуже незначними. Крім того, дослідники виявили, що люди, які утримувалися від канабісу понад 72 години, мали незначні когнітивні порушення після цього періоду.

Наші аналізи свідчать про виявлений, але обмежений зв’язок між використанням конопель та когнітивними функціями в підлітків та молодих людей; здебільшого ці ефекти мають сумнівне клінічне значення, особливо після тривалого утримання.

— пишуть автори

Молодь скуриться

Американська академія педіатрії у доповіді 2017 року спростувала твердження, що підлітки частіше вживатимуть канабіс, якщо його буде легалізовано для повнолітніх.
Зазначається, що загалом вживання канабісу зросло на 36% у 12-класників, до того ж на фоні різкого зниження споживання цією віковою категорією алкоголю та тютюну.

Сьогодні складно прогнозувати, коли саме в Україні люди зможуть безпечно купувати медичний канабіс, оскільки опір створюють також і представники влади, що діють у власних інтересах, незважаючи на простих людей – адже ні для кого не секрет, що поліцію також залучено до незаконного обігу наркотичних речовин.

Відомо лиш те, що 27 квітня 2016 року у Верховній Раді України було зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» (щодо порядку обігу підконтрольних речовин). Він передбачає медичне використання марихуани в лікувальних цілях.

Аналізуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що легалізація медичного канабісу може ефективно вплинути на значну кількість сфер в Україні, тому доцільність змін на законодавчому рівні є безумовною.

Стаття не є закликом до вживання наркотичних речовин, а несе виключно ознайомчий характер.

Дослідник урбаністичних пороків та автор телеграм-каналу «Церква Мільченка»

Коменти

Людмила

переконливо!