Протягом багатьох років Google попереджала користувачів про стихійні лиха, ретранслюючи інформацію від урядових відомств, наприклад, Федерального агентства з управління в надзвичайних ситуаціях (FEMA), через додатки «Мапи» та «Пошук». Наразі компанія доросла до власних прогнозів, і тепер попереджає про повені, що насуваються, за допомогою штучного інтелекту в межах партнерства з Центральною водною комісією Індії.

Поки послуга доступна лише для регіону Патна. Перше попередження має вийти цього місяця.

За словами Йоссі Матіаса, віце-президента Google International, в основі таких прогнозів — машинне навчання, інформація про опади та моделювання повеней.

Наша система аналізує безліч факторів — від історичних подій до відомостей про рівень води у річках та специфіки місцевості. Потім завдяки цій інформації ми створюємо модель прогнозування паводків. І йдеться не лише про час та місце, а й про масштаб

— зазначив пан Матіас

Такі попередження особливо важливі для Індії, на яку припадає 20% смертельних випадків унаслідок повеней.

Американський технічний гігант оголосив про своє партнерство з Комісією ще в червні.

Google вже попереджає про стихійні лиха через свою програму Google Public Alert, яка, зі свого боку, використовує Google Search, Maps та Google Nеws. Через ці додатки можна отримати офіційну інформацію від держустанов про урагани та землетруси у США, Канаді, Японії та Бразилії.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти