Китай створює власний Hyperloop. Китай працює над технологією, аби «власноруч» викликати дощ та сніг. Китай визначає цінність жителів на основі їхньої поведінки та історії покупок. Здається, технологічні амбіції цієї країни вже не спинити. Тому наступна новина з Піднебесної не менш приголомшлива — там розробляють супутник, який за допомогою сканера зможе знаходити підводні човни на глибині до 500 м.

Проект під назвою Guanlan або «спостереження за великими хвилями», офіційно стартував ще в травні цього року. Наразі учені з Національної лабораторії морської науки та технологій, розташованої на півострові Шандунь, працюють над дизайном супутника. Водночас ключові компоненти для нього розробляють понад 20 науково-дослідних інститутів та університетів по всій країні.

За словами Сонг Сяоцюаня, одного з учасників проекту, якщо задум вдасться реалізувати, верхній шар моря стане «прозорим».

Це змінить майже все

— вважає він.

Промені сонця проникають у воду не більше ніж на 200 м. Свого часу Штати та СРСР змогли досягти максимальної глибини виявлення у 100 м. Останніми роками США розширили цей діапазон до 200 м. Тому Китай хоче встановити рекорд.

Пристрій, що розробляється, призначений для генерації потужних імпульсів лазерного променя, що дозволить чутливим приймачам отримувати додаткову інформацію з різних глибин. Сканування буде можливим як на ділянці шириною до 100 км, так і до 1 км без втрати результативності

Допомагати лазеру вишукувати підводні цілі буде радар, який зможе вимірювати рух поверхні з надзвичайно високою точністю. Коли підводний човен рухається, невеликі коливання поверхні неминучі. Саме їх радар і буде відстежувати. А зафіксувавши, вказуватиме супутнику, куди скеровувати лазер.

Та поки невідомо, коли апарат буде готовий.

Є ще багато проблем, які нам треба вирішити

— зазначив Сонг.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти