Цього року Toyota та Nissan оголосили, що не будуть більше випускати та продавати машини на дизелі у Європі. Водночас Porsche взагалі припиняє виробництво таких моделей. Та біда (для любителів палива і реву моторів) не приходить одна — можновладці Данії з 2030 року планують заборонити на території країни продаж дизельних авто. Гібридних — із 2035 року.

У такий спосіб уряд хоче долучитися до міжнародної боротьби зі зміною клімату, а також до просування електрокарів.

Та раніше, 2016 року, Данія мала необережність підвищити податки на електрокари. Це викликало критику, а також призвело до падіння продажів — із 3% майже до нуля. Але зараз країна все ж таки взяла курс на електрифікацію.

Це велика мета, якої буде важко досягнути. І саме тому ми мусимо спробувати

Ларс Люкке Расмуссен, прем’єр-міністр Данії

Загалом Ларс та його команда підготували 38 пропозицій. Якщо їх втілити, країна зможе скоротити викиди CO2 на 37 млн т. Серед них, крім вищезгаданої заборони — пільги. Наприклад, якщо домашнє господарство придбає електрокар, дешевший за 61 тис. $, у наступні кілька років воно звільняється від сплати податку на транспортний засіб. Водночас компанії отримують знижку.

Оголошені заходи також включають додаткове фінансування на встановлення електричних зарядних пристроїв, заборону на екологічно небезпечні автобуси з 2020 року, зниження викидів аміаку та парникових газів у сільському господарстві й заборону на використання старих дров’яних печей.

Уряд має ухвалити запропонований план, аби той став законом.

Раніше Великобританія та Франція також зобов’язалися заборонити нові бензинові і дизельні автомобілі з 2040 року. Окрім цього, мери Парижа, Мадрида, Мехіко та Афін оголосили, що до 2025 року планують заборонити дизельним автомобілям в’їзд у центри міст.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти