Між островами Оркнейського архіпелагу на північному сході Шотландії пасажири літають невеличкими літаками Cranfield Aerospace Solutions авіакомпанії Loganair.

Це короткі перельоти тривалістю до 15 хвилин. Цікаво, що саме тут літають найшвидшим комерційним рейсом у світі (рекорд Гіннеса) — він триває всього 80 секунд (якщо не рахувати час зльоту та посадки).

Поки що електричні літаки — це мрія екологів та інженерів, бо реактивне паливо  більш енергомістке, ніж акумулятори. Однак на невеликих відстанях такі перельоти можливі.

В авіакомпанії Loganair планують переобладнати електродвигунами свої літаки Britten Norman Islander (вміщають вісім пасажирів). Одного заряду акумулятора має вистачити для перельоту з одного острова на інший.

Літак Britten Norman Islander

Представники авіакомпанії оцінюють переобладнання та тестування літаків у 10 млн фунтів (365 млн грн).

Додаткова перевага електрифікації рейсів Оркнейських островів полягає в тому, що цей регіон багатий на поновлювані джерела енергії, особливо на енергію вітру — стверджує керівник авіакомпанії Loganair Джонатан Хінклс. Тому заряджати акумулятор можна буде з екологічно чистих джерел.

У 2017 році закінчив історичний факультет, але знайшов себе у медіа - здобуваю освіту журналіста у ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Цікавлюся технологіями, медіа, економікою та політикою.

Коменти