Спроби перевести найпопулярніший ігровий стрімінговий сервіс Twitch на українську мову почалися ще 2016 року.

Саме тоді було зареєстровано петицію, в якій йшлося:

В Україні мешкає близько 40 млн осіб, 67,5% з яких, за даними останнього перепису населення, вважають українську своєю рідною мовою.

Україна має активну ігрову спільноту. Українські команди eSport (вперед NaVi!) є одними з найбільш успішних і конкурентоспроможних у світі.

Valve додала варіант української мови для Steam 2013 року, і відтоді кількість гравців Steam, які мають українську локалізацію, постійно зростає. За даними SteamSpy станом на червень 2016 року в Steam було 3,7 млн українських гравців.

З урахуванням вищезгаданих аргументів ми, українська ігрова спільнота, просимо вас, Twitch та Amazon, додати українську мову як одну з офіційних мов Twitch і дозволити українській мові бути офіційною мовою мовлення. Ми готові навіть перекласти все самі, за умови надання нам такої опції.

З добрими побажаннями,
Українська ігрова спільнота

Оригінальна петиція (англійською) є тут.

Українська спільнота просувала цю петицію як могла: раз у раз на тематичних і не дуже ресурсах з’являлися прохання підтримати звернення українських геймерів.

За два роки петицію підтримало 11 296 осіб.

І ось 30 жовтня 2018 року всім, хто підписував петицію, на e-mail надійшов лист щастя, де сказано, що у Twitch вирішили підтримати петицію.

Привід для радощів точно є, але є й одне «але» — жодних дат та термінів названо не було.

Вкотре наше суспільство згуртовано (нехай і довго) йшло до своєї мети та зрештою змогло донести до розробників таку просту, але важливу для нас істину: українці хочуть послуговуватись українською.

↑ Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці

Пишу про космос, мистецтво і технології так, щоб це було варто читати. Веду свій затишний telegram-канал.

Коменти
Андрій

“усі останні ігри” Valve? Це які?

Наталія Василівна

Маленькими кроками україномовне ком’юніті дійде колись до того, що будь перекладати українською AAA або популярні онлайн-проекти (Fortnite, PUBG, etc). Бо у Valve, власне, усі останні ігри перекладені, а з виходами патчів наші люди оперативно і їх перекладають

Олександр Чайка

Малувато конкретики, але сама стаття, як і подія, сильна.

Назар Токар

А розробники взагалі конкретики не надавали, на жаль.