Є думка, що той світ ідеальний, де немає людей, бо вони, тобто ми, лише знищуємо та вбиваємо і нас не спинити. Поки що. Можливо, врятувати інші живі організми, якщо не на нашій планеті, то хоча б у нашій Сонячній системі, зможуть роботи зі штучним інтелектом. Яких ми самі й створимо, так. А потім вони вже без нашої допомоги вдосконалюватимуть своїх залізних побратимів. Поміркуйте над цим, читаючи наступну новину — у Китаї збудують фабрику, де роботи збиратимуть інших роботів.

Інвестор цього проекту — швейцарська компанія АВВ, яка спеціалізується на енергетичному машинобудуванні та технології автоматизації. За попередніми підрахунками, будівництво заводу у Шанхаї площею 0,7 га обійдеться у 150 млн $.

Одним з основних працівників на майбутній фабриці стане робот YuMi, який торік приміряв на себе роль диригента оркестру.

YuMi потрібен для збірки невеликих деталей. За безпеку відповідатиме програмне забезпечення SafeMove 2, суть якого — у назві. За протоколом роботи, під’єднані до системи, здатні зупинитися за лічені секунди, якщо буде виявлено загрозу або перешкоду.

Шведи кажуть, що їхня мета — звести у Шанхаї найсучаснішу роботизовану фабрику у світі. Там навіть планують створити Центр досліджень і розробок у галузі штучного інтелекту, а також розширити типи і варіанти роботів, яких компанія будуватиме для китайських компаній, зокрема автовиробників і виробників електроніки.

Об’єкт має бути готовий вже до кінця 2020 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти