Запорізьке, або як його ще безпідставно називають, «українське» козацтво (адже в його лавах українців, як таких, не було (пруф; сам термін, як визначення етнічної приналежності, увійшов в побут хіба наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.) мало безумовні історичні заслуги перед окупаційною російською владою.

Адже саме завдяки зусиллям козацтва, і персонально Богдана Хмельницького сучасні українські землі було відірвано від історичного державного тіла, перетворено на «руїну» (якщо сказати своїми словами, то це була територія, де знищили біологічні основи існування людини).

До слова, офіційна історична наука цю тему вперто та послідовно оминає. Ви можете перегорнути десятки праць на цю тему (не потрібно, я вже це зробив), але не знайти відповідей на прості питання: Хто фінансував Хмельниччину? Хто споряджав козацьку армію? Якими були втрати цивільного населення? Якими були втрати військових? Яку виробничу інфраструктуру було фізично знищено? Ну і так далі..

Ми знаємо тільки те, що відірвані від матірної держави території врешті-решт перетворилися на маріонеткову квазідержаву Військо Запорізьке/Гетьманщину (щось типу сучасної Придністровської молдавської республіки, яку, крім РФ та її сателітів, ніхто не визнає, ага).

Оце й було із насолодою ліквідоване Єкатеріной ІІ 1764 р. та перетворене на Малоросійську губернію.

Ліквідатор Запорізької Січі Княгиня Софія Августа Фредеріка фон А́нгальт-Зербст-Дорбург, яка стала імператрицею Єкатеріной ІІ внаслідок державного перевороту та усунення законного імператора, свого чоловіка Пєтра ІІІ, якого насправді звали Карл Петер Ульріх фон Шлезвіг-Гольштейн-Готторт. Але то таке. Просто нагадую.

Далі буде.
Данило.

Історик, телеведучий, заслужений журналіст України, доктор історичних наук. Веду авторський телеграм-канал.

Коменти

Тягнибок

Мене аж тіпає!

Віктор.

Якбі в пана Яневського була хоч одна клепка в голові то знав би історичний факт що повстання Хмельницького відбулося с благословіння короля польського Владислава IV Ваза проти магнатів та євреїв для укріплення королівської влади в королівстві Річ Посполита.