Певно, наші пращури не зрозуміли б своїх нащадків, які жаліються на тяжку роботу в офісі. Так, стіл, стілець, приміщення, що опалюється та провітрюється, — все це нестерпні умови сучасної праці. «А давайте ми для офісних працівників ще й спеціальні потяги зробимо, щоб на додачу їх ще й заколисувало!» — певно саме з таких міркувань виходила компанія Nederlandse Spoorwegen, коли анонсувала розробку вагонів-офісів.

Насправді NS — це основний пасажирський залізничний перевізник Нідерландів, який нещодавно почав боротися з великою кількістю пасажирів та переповненими поїздами.

Один з варіантів — це зменшити навантаження у часи пік, коли люди дістаються до роботи та повертаються додому. А зробити це можна, якщо створити всі умови для офісної праці безпосередньо у потязі. Це дозволить виходити з дому пізніше або повертатися раніше.

Як виглядатиме такий офіс на колесах, NS продемонструвала під час Голландського тижня дизайну. На ескізах, створених архітектурним бюро Mecanoo разом із меблевою фабрикою Gispen, можна побачити великі офісні столи, столи біля вікон для тих, хто любить працювати навстоячки, простір, де можна проводити зустрічі та переговори. Загалом передбачено 6 зон та 12 меблевих модулів різної конфігурації.

Кожен мандрівник знайде місце, яке йому підходить, незалежно від його заняття, часу у дорозі, кількості його супутників, габаритів багажу тощо

Прес-служба Mecanoo

Загалом компанія має кілька проектів зі вдосконалення вагонів і саме над ними вона працюватиме у найближчі кілька років. Водночас NS вже замовила кількадесят нових потягів, що курсуватимуть з 2021 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти