Одна з проблем, з якою мусить розібратися людство, — це брак питної води. Не в конкретній країні, а взагалі на планеті. Певні кроки у цьому напрямі зробили американські дослідники (ось перші, а ось другі). Та виявилося, що ще більшого успіху досягли їхні в’єтнамські колеги. Днями вони презентували установку, за допомогою якої можна отримати до 200 л води на день.
Пристрій, що створили у Хошимінському університеті природних ресурсів і довкілля (HCMUNRE), має генератор, який задля виробництва питної води використовує системи охолодження та фільтрації. Спочатку повітря охолоджується до температури 15-20°С. Так з’являються краплі конденсату, які проходять через фільтр, а потім збагачуються мінералами. Отриману вологу можна пити, запевняють розробники.
За словами Фан Дінь Туаня, професора HCMUNRE, робота над проектом розпочалася 2016 року.
Сонячні батареї не давали потрібного живлення, тому без перетворювача постійного струму було ніяк.
Зараз при вологості повітря 45% та потужності 1,8 кВт, генератор виробляє 1,5 л води на годину. За оптимальних умов можна отримати до 200 л на день, каже пан Туань.
Установку тестують не лише у стінах HCMUNRE, а й у початковій школі Van Lam (провінція Ніньтхуан), де вона забезпечує питною водою понад 3 тис. осіб.
2016 року В’єтнам зазнав найбільших втрат від посухи, сума збитків становила 669 млн $. Одним із регіонів, розташованих у зоні постійного ризику, є саме Ніньтхуан. Науковці сподіваються, що їхній генератор допоможе виправити ситуацію.
Тобто вони висушують повітря, щоб подолати наслідки засухи? Wat?