Одна з проблем, з якою мусить розібратися людство, — це брак питної води. Не в конкретній країні, а взагалі на планеті. Певні кроки у цьому напрямі зробили американські дослідники (ось перші, а ось другі). Та виявилося, що ще більшого успіху досягли їхні в’єтнамські колеги. Днями вони презентували установку, за допомогою якої можна отримати до 200 л води на день.

Пристрій, що створили у Хошимінському університеті природних ресурсів і довкілля (HCMUNRE), має генератор, який задля виробництва питної води використовує системи охолодження та фільтрації. Спочатку повітря охолоджується до температури 15-20°С. Так з’являються краплі конденсату, які проходять через фільтр, а потім збагачуються мінералами. Отриману вологу можна пити, запевняють розробники.

За словами Фан Дінь Туаня, професора HCMUNRE, робота над проектом розпочалася 2016 року.

Перший робочий прототип міг генерувати до 10 л на день, однак споживав багато електрики, а саме 5 кВт.

Сонячні батареї не давали потрібного живлення, тому без перетворювача постійного струму було ніяк.

Зараз при вологості повітря 45% та потужності 1,8 кВт, генератор виробляє 1,5 л води на годину. За оптимальних умов можна отримати до 200 л на день, каже пан Туань.

Установку тестують не лише у стінах HCMUNRE, а й у початковій школі Van Lam (провінція Ніньтхуан), де вона забезпечує питною водою понад 3 тис. осіб.

2016 року В’єтнам зазнав найбільших втрат від посухи, сума збитків становила 669 млн $. Одним із регіонів, розташованих у зоні постійного ризику, є саме Ніньтхуан. Науковці сподіваються, що їхній генератор допоможе виправити ситуацію.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Sasha

Тобто вони висушують повітря, щоб подолати наслідки засухи? Wat?