Батарея — це перевага електрокара, і водночас його ахіллесова п’ята. Навіть не через ємність, а через відсутність інфраструктури, тобто достатньої кількості зарядних станцій. Власне розв’язання цієї проблеми презентували Kia та Hyundai — сонячні панелі на дахах або капотах авто.

Таку додаткову систему живлення матимуть не лише електрокари та гібриди, а й машини з ДВЗ. Останнім енергія знадобиться для роботи електроніки. Загалом корейці мають на меті кілька завдань: збільшити час перебування ТЗ в дорозі, заощадити паливо, а також зменшити викиди CO2.

У майбутньому в наших машинах буде безліч технологій, що генерують енергію. Дах із сонячними панелями — перша з них. І саме її вдале застосування стане революційним — автомобілі нарешті почнуть активно виробляти енергію, замість того, аби лише споживати її

Чонг-Гіл Пак — виконавчий віце-президент відділу технічного проектування Hyundai Motor Group

Буде три покоління сонячних панелей, і окремі — для кожного виду транспорту. Наприклад, для гібридів їх робитимуть з кремнієвих модулів, інтегрованих у звичайний дах. Наступні системи будуть вже прозорими.

Панелі першого покоління для гібридів зможуть генерувати 30-60% заряду акумулятора протягом дня. Теоретично, елементи потужністю 100 Вт вироблятимуть 100 Вт/год, та це буде залежати від погодних умов та інших факторів довкілля.

Моделі Hyundai та Kia Motors із сонячними панелями першого покоління мають з’явитися вже 2019 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Sasha

Завжди дивувало, чому цього не роблять, це ж значно підвищить мобільність при мінімумі витрат.