Якщо хтось попросить вас назвати найгірший, на вашу думку, рік за всю історію людства, що ви відповісте?

Можливо, 2001 рік, через теракти 9/11, які змінили світову політику? Чи сумнозвісний 1939? Або ж рік, коли епідемія чуми майже спустошила Європу — 1347?

Що б ви не обрали — ви помиляєтеся, адже вчені Гарвардського університету заявляють, що найгіршим роком в історії людства був 536 рік нашої ери.

536 був десятим роком правління візантійського імператора Юстиніана Великого, і став би неймовірно нудним, якби зненацька небо не затягнуло загадковим туманом, який закрив собою Сонце.

Сучасні вчені причиною цього називають виверження вулкана.

Виверження вулкана супроводжується густим димом.

Через це температура знизилася і почалися роки хаосу в усьому світі: холод, неврожай, зміна клімату (в Китаї влітку випав сніг) та голод.

І ось цього року сталося страшне диво: сонце випускало світло як місяць, без променів, протягом усього року, переставши, як раніше, чисто і яскраво сяяти. З того часу, як це почалося, не припинялися серед людей ні війна, ні моровиця, ні будь-яке інше лихо

писав візантійський історик Прокопій

Ще 2015 року було встановлено, що похолодання 536 року стало всього лише початком пізньоатлантичного малого льодовикового періоду, що тривав приблизно до 650 року нашої ери та збігся з істотними змінами в житті багатьох народів Європи, Азії та Америки.

Також сліди свинцевого забруднення Швейцарсько-Італійського льодовика вказують, що 650 року знову стали з’являтися сліди свинцю. Тоді економіка почала відновлюватись, а людство наново повернулося до тогочасної важкої промисловості.

Задля наукової справедливості зазначимо, що не всі вчені погоджуються з таким рішенням, а сама робота не отримала статус загальновизнаного наукового факту.

Пишу про космос, мистецтво і технології так, щоб це було варто читати. Ведучий та сценарист Tokar.Review.

Коменти

Саша К

Ви ж теж після назви подумали, що напишуть про вісімнадцятий, так?)

Костянтин Котов

Мені здається, що колись історики і про першу половину 21 століття будуть говорити із вельми сумнівним захватом))