Увесь цивілізований світ вийшов на стежку війни з пластиковими відходами, зокрема поліетиленовими пакетами. Вони під забороною у 47 країнах світу, наприклад, у Франції, Естонії, Грузії, Ізраїлі, Італії тощо, та у багатьох африканських країнах. А як щодо України? Поки на законодавчому рівні немає обмежень щодо використання виробів із пластику. Є лише ініціативи на місцях — ось Львівська міська рада вирішила обмежити використання одноразових поліетиленових пакетів у супермаркетах.
Та наразі йдеться не про заборону, а лише про рекомендації, які отримали торговельні мережі — їхні працівники можуть пропонувати покупцям паперові пакети або екоторбинки замість традиційних пакетиків. Ще один варіант — запровадити програми лояльності для споживачів, аби заохотити їх користуватися альтернативними варіантами.
Це добровільна лояльна система пропозицій: коли ви розраховуєтеся, то маєте змогу на свій розсуд обрати один пакет або інший. Це робиться, аби якнайбільше розвинути культуру в суспільстві. Окрім того, цим рішенням ми прописуємо, щоб міські інституції максимально почали працювати й пояснювати, в чому важливість такого роду використання пакетів.
Андрій Москаленко — заступник міського голови з питань розвитку
Департамент гуманітарної політики буде розповідати у дитячих садках та школах про негативний вплив поліетилену. Водночас департамент економічного розвитку розгляне можливість створення пунктів приймання поліетиленових пакетів та обмеження їхнього використання.
Усе це допоможе розв’язати проблему сміття у Львові, вважає Геннадій Васьків, заступник міського голови з фінансово-економічних питань.
Торік Львів приєднався до світового руху Zero Waste (або «Нуль відходів»). Тоді було ухвалено стратегію зі зменшення відходів у місті — на 30% за 5 років.