Так влаштовано наш світ: хтось створює системи захисту, а хтось шукає в них лазівки. Тепер уже за допомогою штучного інтелекту. Вчені з Нью-Йоркського університету використали нейронну мережу, аби підробити відбитки людських пальців, і їм це вдалося. Результатами своєї роботи вони поділилися на конференції з безпеки у Лос-Анджелесі.

Річ у тім, що сучасні біометричні системи автентифікації за відбитками мають один недолік — вони не бачать скан цілого пальця. Їм потрібен лише невеличкий фрагмент, який вони порівнюють із тим фрагментом, що є у базі. Висновок номер раз — відбиток має відповідати одному параметру, замість десятьох або сотень.

Ще один нюанс — деякі елементи візерунка більш поширені за інші. Висновок номер два — вірогідність, що фальшивий відбиток, який складається з таких поширених фрагментів, швидше підійде, значно вища.

Спираючись на це, дослідники за допомогою машинного навчання штучно створили відбитки пальців. Деякі з них узагалі були прямокутними, або ж мали гострі кути. Так, людина навіть без знань дактилоскопії визначить, що це підробка. Але сканер, як уже йшлося вище, має іншу систему оцінки.

В результаті розробники за допомогою штучних відбитків, обходили біометричну автентифікацію в одному випадку з п’яти.

За словами науковців, такий метод схожий на «словникову атаку» — щоб зламати систему, хакер завантажує попередньо згенерований перелік найпоширеніших паролів.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Олександр

Радянський фільм “Ідеальний злочин” 1989 бачився фантастикою і ось я замислився над реальністю такого