Facebook звинуватили у нездатності протидіяти аукціону з продажу неповнолітньої дівчини, який відбувся в першій половині листопада. Сім’я з Південного Судану продала дівчину віком близько 16 років під час аукціону, інформація про який поширювалася через Facebook.

Як пише CNN, в аукціоні взяли участь п’ять потенційних покупців. Одним із претендентів на «покупку» був південносуданський високопосадовець. За даними журналістів, батько нареченої отримав за дівчину 500 корів, три машини і 10 тисяч доларів.

Організація із захисту прав дітей Plan International пише, що аукціон відбувся безпосередньо через Facebook. Джерела CNN стверджують, що сам аукціон пройшов поза соцмережею, а засоби Facebook лише допомогли поширити інформацію про нього.

Південний Судан є однією з найбідніших та найменш розвинутих країн світу, згідно з Рейтингом країн за рівнем щастя населення та Рейтингом крихких держав. Закони країни забороняють примусові одруження і особливо звертають увагу на захист неповнолітніх. Однак участь в аукціоні високопоставленого працівника уряду демонструє проблеми із виконанням цих законів.

Неможливо повірити, що сьогодні дівчину можуть продати для шлюбу у найбільшій у світі соціальній мережі

Директор Plan International із Південного Судану Джордж Отім

Цей скандал триває на тлі загальної репутаційної кризи, якої Facebook зазнає вже два роки поспіль. Компанію звинувачують у недостатньому захисті особистих даних користувачів соцмережі, а також у нездатності зупинити фейкові новини та поширення мови ворожнечі.

Історик-американіст. Адміністратор Української Вікіпедії. Займаюся журналістикою і перекладами.

Коменти