2018 рік добігає кінця, а українського супутника «Либідь» досі немає на орбіті. Можливо, він там опиниться 2019-го. Звісно, якщо росіяни, а саме в них зберігається апарат, ще не зробили з нього велику попільничку. Тому нам залишається лише порадіти за Ефіопію, яка хоче відправити на орбіту свій перший супутник.

За інформацією Інституту космічної науки та техніки Ефіопії (ESSTI), старт відбудеться у вересні 2019 року. Значну частину проектних робіт виконали вчені саме цього закладу.

Супутник запустять з Китаю, а контрольно-командний пункт буде в Ефіопії.

Соломон Белей Тессема — гендиректор ESSTI

Відомо, що апарат коштував 8 млн $, з яких 6 млн ефіопам надали колеги з Піднебесної.

Наша мета у цьому проекті — випробувати власний технологічний потенціал та перейняти досвід науковців із різних країн. Аби другий супутник запустити вже самотужки

Щодо першого апарата, то він збиратиме дані про довкілля, зміни клімату, воду та сільське господарство. У такий спосіб країна планує заощадити кошти, які раніше йшли на оплату цієї інформації від інших космічних агентств.

Отже, Ефіопія приєднається до тих семи африканських країн, що вже мають власні супутники. Йдеться про ПАР, Єгипет, Нігерію, Гану, Алжир, Марокко та Кенію. Остання запустила свій нано-супутник у травні 2018 року.

Вперше про плани відправити на орбіту власний космічний апарат Ефіопія повідомила 2016 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти