Зазвичай штучному інтелекту довіряють лише «механічну» роботу — виявити перелом або визначити депресію у працівників. Та трапляються й більш творчі завдання. Наприклад, у травні ШІ написав казку у стилі братів Грімм, а зараз його колега пішов ще далі та виступив у якості сценариста для компанії Lexus. І цей рукопис вже екранізовано!

Та перш ніж взяти умовне перо до умовних же рук, штучний інтелект мав пройти навчання. Для цього компанія IBM Watson завантажила до системи найкращу рекламу авто за 15 років, зокрема й номінантів на «Каннських Левів».

Коли я прочитав сценарій, то зрозумів, що в нього є потенціал.

Кевін Макдональд — режисер

Слід зауважити, що Кевін знається на рукописах. Свого часу він зняв художній фільм «Останній король Шотландії» з Джеймсом Мак-Евоєм та Форестом Вітакером, який отримав «Оскар» за найкращу чоловічу роль. Сам режисер також має золотого чоловічка — за документальну стрічку «Одного разу у вересні».

У хвилинному відеоролику зображено стосунки інженера Такумі з Lexus ES, його останнім витвором.

Одного дня Такумі-сан відпускає зібрану ним машину на тестування, наче батько відправляє свого сина до коледжу. Здається, що авто не впорається. Але останньої митті спрацьовує система автоматичного екстреного гальмування. Це рятує машину від фізичного знищення, а пана Такумі — від морального.

За словами режисера, він не очікував, що цифровий майданчик здатен самотужки закласти у текст такий зміст. 

Проект об’єднав такі компанії як The & Partnership London, Visual Voice, IBM Watson та підрозділ MindX Університету Нового Південного Уельсу.

Ми не знали, якої якості буде сценарій, та кінцевий результат нас приємно вразив.

Алекс Ньюленд — співзасновник Visual Voice

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти