Інцидент трапився 1 грудня вночі. Повз патруль поліції на швидкості понад 100 км/год промчало сіре авто Tesla Model S. Копи відразу поїхали за ним, намагаючись змусити водія зупинитися. Однак жодної реакції на сигнали та сирени не було.

Коли патрульна машина порівнялася з авто втікача, поліціянти виявили, що водій заснув. 

Їм довелося обігнати «Теслу» і плавно пригальмувати, щоб автопілот розцінив ситуацію, як небезпечну, і зупинився на узбіччі.

Постукавши у вікно, правоохоронці врешті змогли розбудити «сплячу красуню». За кермом був 45-річний Александр Самек, член комітету з міського планування Лос-Альтоса. Порушника одразу відвезли до найближчої заправки та провели тест на алкоголь, котрий виявився позитивним.

Спецоперація тривала сім хвилин і ніхто не постраждав. Водія заарештували.

Дорожня служба Каліфорнії розслідує інцидент, адже у таких випадках автомобіль Tesla має миттю реагувати на ситуацію і зупинятися на узбіччі. Коли водій кілька секунд не торкається керма, система посилає сигнали з вимогою покласти руки на кермо і виконати крутний момент. Якщо водій не реагує, автомобіль з’їжджає на узбіччя і зупиняється.

Як Александру вдалося проїхати 13 км уві сні, поки невідомо. Але є припущення, що крутний момент він робив випадковими рухами, поки спав за кермом.

У компанії Tesla цей інцидент наразі не коментують.

Людина кількох слів і заплутаних дій. Альтруїст, мікроблогер, нонконформіст. Автор телеграм-каналу «Груз 250».

Коменти