Ми звикли, що керувати інвалідним візком можна лише пультом керування або джойстиком. Але що робити, коли людина не може управляти кінцівками через свою хворобу? Саме для таких випадків бразильська компанія Hoobox Robotics створила систему Wheelie, яка дозволяє керувати візком за допомогою міміки обличчя.  

Не потрібні ані датчики, ані спеціальні тренування, щоб користуватися цією технологією.  В комплект Wheelie входить 3D-камера Intel RealSense. Через неї система «бачить» обличчя людини — чи вона посміхається, чи супить брови. Алгоритми штучного інтелекту обробляють ці дані та приводять візок у рух.

Камера розпізнає 9 виразів обличчя. Систему налаштовують під кожного пацієнта окремо і триває цей процес до 7 хв.

Більшість користувачів обирають поцілунок, аби рухатися вперед, бо це добрий вираз і його легко запам’ятати. Щоб їхати назад, вони показують язика… Я не знаю чому, але вони люблять посміхатися, щоб зупинити інвалідний візок.

Пауло Гургел Пінейру — генеральний директор Hoobox Robotics

За словами пана Пінейру, в середньому користувач проїжджає 1,6 км на день, використовуючи понад 400 сигналів.

Аби Wheelie працювала належним чином, незалежно від освітлення та в режимі реального часу, бразильським розробникам довелося створити систему розпізнавання облич нового покоління. Wheelie розуміє, навіть коли людина засинає або хоче чхнути, коли в неї біль чи спазми.

Наразі першу партію візків Wheelie випробовують 60 користувачів у США.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти