Однією з головних переваг Монобанку є наявність кешбеку, який зі свого боку позиціонується, як унікальний та вигідний. Розберімося, що ж із ним не так.

Максимальний кешбек — 500 грн на місяць. Категорії кешбеку: продукти, кіно, таксі, кафе, одяг тощо. Процент кешбеку: від 1% до 20%.

На перший погляд — привабливі умови. Але максимальні ставки кешбеку (від 9% до 20%) банк встановлює лише на таксі, кіно або розваги. Погодьтеся, не щодня ви будете ходити в кіно, їздити на таксі чи розважатися. Однак, навіть якщо ви дуже часто користуєтеся таксі, то Монобанк не буде щомісяця пропонувати вам цю категорію для кешбеку.

Фактично, заради максимального заробітку Монобанк заміняє другорядні категорії кешбеку з максимальною ставкою (чи це діє алгоритм, чи це стандарт — невідомо). Тобто, відкатавшись на таксі з кешбеком в грудні, вдруге цим кешбеком ви зможете скористатися лише за два місяці. Такий підхід трошки розчаровує, викликаючи асоціації радше зі Скруджем, аніж із котом, який є символом банку.

Звісно, претензій щодо кешбек-ставок немає, бо їх виставляє банк, а клієнт уже вирішує, чи вони його влаштовують. Тому критика кешбеку більше зачіпає маркетингове позиціювання. Ніби банк на «ти» з клієнтом, а насправді все так само, як і в інших банках.

Другим розчаруванням стане те, що після зняття кешбеку з вас утримають 19.5% — податок на доходи фізичних осіб і військовий збір. З одного боку, практика податкового агента — це стандарт для фінустанови, а з іншого — можна було б більше орієнтуватися на клієнта й встановити максимум кешбеку на рівні 600 грн, або написати прямо, що максимальний кешбек — це 403 грн.

Третім цікавим фактом може стати те, що власниками банку не є нове покоління бізнесменів, це вже давно відомі нам персони з 90-х.

У підсумку

Банк не є чимось принципово новим для банківської системи держави (окрім бізнес-моделі «на ти з користувачем», якої ще не було в Україні), особливо з точки зору власників. Ним не володіє цілком нове покоління підприємців чи банкірів. Це та сама стара система капіталу, яка з’явилася ще в 90-х.

Для фанатів зекономити Монобанк може стати цікавим варіантом (якщо комісію за переказ коштів платите не ви).

Монобанк — це класний додаток та 60 днів безвідсоткового кредитного ліміту, але ці переваги відчутні лише тоді, коли ви користуєтесь кредитними грошима.

↑ Тисни «Лайк», щоб читати нас у Фейсбуці

Вечорами замість перегляду ютубчику віддаю перевагу економічній літературі та цікавим статтям, де я шукаю відповідь, що буде з нами завтра.

Коменти
Артем

Про “суттєву” різницю 3.2% і 3.6% це дуже смішно. Простий маркетиговий хід. Наче менше. А порахуйте сумму, наприклад з 200 гривень кредиту. Багато виграли?!)) І наостанок нащо платити 1% привату чи 0.5% монобанку за ВЛАСНІ кошти? Користуюсь іншим банком де за зняття власних коштів коміссія 0! Кожен обирає що йому до смаку. Автор навів просто факти які йому особисто не сподобалися. І тут набігли захисники священної корови. Бо ставки нижчі і кешбек )

Віталій

Назар, дякую за виправлення згадок інших банків)

Бот

Нас багато! Нас не подалати!

Андрій

Альо, Шукач ботів, тобі факти. Чомусь Tokar.ua вказав тільки недоліки кешбеку в Моно, якого взагалі немає в ПБ,а забув вказати що в Моно менша відсоткова ставка після пільгового періоду Моно 3,2% ; ПБ-3,6% , Про те що в моно більший відсоток на залишкові кошти Моно 10%, ПБ 7% Комісія за зняття власних коштів Моно 0,5%; ПБ 1% Будьте об’єктивні

Максим

Кешбек у банку я б не розглядав як “головну перевагу”, це скоріше гарний маркетинговий хід, який заохочував людей перейти з інших банків до монобанку. Інші банки кредитними ставками заманюють. Сам кешбек постійно зменшувався(від 15% у середньому на початку до 3-5% зараз), але навіть якщо кешбек 20% – вам треба витратити на послугу 2500 грн, щоб отримати 500 грн на бонусний рахунок, а якщо кешбек 1% то всі 50к грн, чи воно того варте? Категорії кешбеку змінюються щомісяця, але незалежно від вашого особистого користування карткою, у всіх однакові категорії(в майбутньому хочуть зробити індивідуальну зміну категорій, наче щось таке читав). Так, час привернення уваги перших користувачів високим кешбеком минув, але люди лишаються з монобанком не тільки через кешбюек. Там просто крутезний мобільний застосунок, нульова комісія за переводи грошей на карту і з карти(я так з робочої карти ОТП перевожу все на моно і користуюсь і гугл пеєм, бачу зручну історію усіх розрахунків і легко можу переказати гроші на інші картки, а не просто отримувати смс з деталями операції). Якщо головна претензія до моно в тому, що він каже “отримуйте 500 грн на бонусний рахунок” і при цьому не кричить “ви оримаєте 405 грн реальних грошей з них” – ну це дуже несуттєвий мінус

Марта

Ого, перший раз мене ботом назвали)) Я є прихильницею Монобанку, з причин, які я перерахувала нижче, це зручно і якісно. Тому в мене ця стаття викликала обурення, особливо порівняння з Приватом, згадку про якого вже забрали. І власне в 21 столітті я маю право висловити свою думку, звичайно вона є суб’єктивною, це суто моє враження, але оскільки не тільки в мене виникла думка, що стаття замовлена конкурентами, то мабуть причину варто шукати в статті)

Святобор

Ще одне відзначу, що в такій не здоровій реакції на критику, відображається якесь сектанство, ніж адекватність. Що це за вождізм? Ви в якому столітті живете панове?

Святобор

Панове, Ви або явно не зрозуміли суті статті або боти, перше ПРИВАТ ніхто не рекламує, це банк з дивним бекграундом, друге це відгук користувача, комусь перелвчені фактори це норм, для мене це не норм. будемо і далі писати маразм? чи наведемо контр аргумент, який є в статті.

Дсвид

Десь я цю статтю читав, не підкажите де саме? П.С Та йпомилок граматичних тут менше ніж в оригінальній статті. ППС: користуюсь MONOBANKOM, всім раджу. Стаття більше схоже як дескридетація від конкурентів, розумію це бізнес, але монобанк це справді передовий банк в Україні і світі

Давид

Десь я цю статтю читав🧐, не підкажете де саме? П.С граматичних помилок тут менше:)

Саша К

Ігоре! Про їсти — чиста правда. Конкретно ця стаття — не замовлена, але взагалі така опція є: https://tokar.ua/partnership

Ihor

Ну дуже вже видно, що стаття замовлена. Приємно бачити заказну статтю на улюбленому ресурсі. Ну а що, їсти всі люблять.

Святобор

Це критична стаття, щодо банків України, тому дуже смішно, коли боти банку, пишуть, про PR іншого банку))

Святобор

1. Це цикл критичних статей, щодо українських банків. 2. ТОП БАНК це той, хто має найбільші активи, тому відкрийте сайт НБУ. 3. Жодного аргументу, щодо розглянутого в статті кешбеку, в коментах я так і не почув. 4. Ви більше схожі на ботів Монобанку, ніж на коменти. 5. Критика повинна існувати завжди, особливо де є привід.

Віталій

Мм, яка солодка стаття на замовлення привату. Як файно невзначай автор в кінці назвав його ТОП банком.. Жодних адекватних економічних аргументів щодо ‘що не так з монобанком’ взагалі в статті не вказано

Назар Токар

Всі згадки про інші банки прибрали.

Олег

Це один з кращих прикладів якісної реалізації софта, аплікейшн просто чудовий, як мінімум через це ним хочеться користуватись більше ніж приватом

Марта

Така собі стаття, виглядає як замовлена конкурентами. Як на мене, монобанк є абсолютно новою сторінкою банкінгу в Україні. Якщо є пара і обоє користувачі монобанку, то в місяць можна і 1000 грн на кешбеках заробити, немає нав’язливого спаму, інформація подана чітко, мобільний додаток – приклад для всіх інших, ввічливе обслуговування, все чітко і ясно.

ML

100% правда і взагалі ці банки припухли. Вони ще платити нам мають за те, що ми відкриваємо в них рахунок і тримаємо там гроші! Як підрахував один відомий економіст Підрахуй Василь Петрович – щомісячні начислення мають бути на рівні 200$ мінімум! За те, що вони користуються нашими грошима! Скнари і припухлі капіталісти! Наживаються на бідному народові!