Епоха післяправди дозволяє поширювати фейкові новини, а коли йдеться про Україну, радянські «друзі» не баряться з «компліментами». Та, попри гібридні історичні міфи, факт залишається фактом: Третім Універсалом було проголошено Українську Народну Республіку, предтечу сучасної України.
Центральна Рада УНР ухвалила «карбованець» — першу національну валюту вартістю приблизно 7,5 грамів золота. Сто років тому з’явилася перша купюра у 100 карбованців. Через те, що її друкували на звичайному папері без водяних знаків, в обігу було безліч підробок. На них часто малювали карикатури на гетьмана Скоропадського, тому банкноту в 100 карбованців згодом вилучили з обігу.

Реверс 1000 карбованців 1918 року
Навесні 1918 року український уряд, аби підкреслити спадковість традицій Київської Русі, ухвалив рішення змінити назву вітчизняних грошей з «карбованців» на «гривні».
2018-й
В грудні цього року Нацбанк України випустив сувенірну стогривневу банкноту. На жаль, нею ніде не можна розрахуватися, але шанувальники української державності зрадіють — вона точно відтворює банкноту в 100 гривень, яку випустили у жовтні 1918 року.
Не менш витончене й зображення жінки зі снопом сіна та серпом у руках та її чоловіка — робітника з молотом. Тоді таке деталізоване промальовування вважалося справжнім шедевром.

Аверс 100 гривень 1918 року
Сувенірна банкнота модернізована ватермаркою тризуба. Її тираж становить 100 тисяч, половина — у сувенірних пакунках. Під світлом ультрафіолетового променя стилізовані прапори сяють жовто-блакитним.
Над створенням дизайну банкноти працювали Сергій та Олександр Харуки й Володимир Таран.
Придбати банкноту можна у відділі касових операцій та реалізації нумізматичної продукції, відділах грошового обігу Департаменту грошового обігу НБУ в регіонах та у банків-дистриб’юторів.
Очевидно, що то заказуха для нацбанку. Відписуюсь