Епоха післяправди дозволяє поширювати фейкові новини, а коли йдеться про Україну, радянські «друзі» не баряться з «компліментами». Та, попри гібридні історичні міфи, факт залишається фактом: Третім Універсалом було проголошено Українську Народну Республіку, предтечу сучасної України.

Центральна Рада УНР ухвалила «карбованець» — першу національну валюту вартістю приблизно 7,5 грамів золота. Сто років тому з’явилася перша купюра у 100 карбованців. Через те, що її друкували на звичайному папері без водяних знаків, в обігу було безліч підробок. На них часто малювали карикатури на гетьмана Скоропадського, тому банкноту в 100 карбованців згодом вилучили з обігу.

Реверс 1000 карбованців 1918 року

Навесні 1918 року український уряд, аби підкреслити спадковість традицій Київської Русі, ухвалив рішення змінити назву вітчизняних грошей з «карбованців» на «гривні».

2018-й

В грудні цього року Нацбанк України випустив сувенірну стогривневу банкноту. На жаль, нею ніде не можна розрахуватися, але шанувальники української державності зрадіють  вона точно відтворює банкноту в 100 гривень, яку випустили у жовтні 1918 року.

Перші паперові гроші України вважаються найціннішими витворами мистецтва, на них зображені пишні вінки з квітів, плодів та пшениці.

Не менш витончене й зображення жінки зі снопом сіна та серпом у руках та її чоловіка робітника з молотом. Тоді таке деталізоване промальовування вважалося справжнім шедевром.

Аверс 100 гривень 1918 року

Сувенірна банкнота модернізована ватермаркою тризуба. Її тираж становить 100 тисяч, половина у сувенірних пакунках. Під світлом ультрафіолетового променя стилізовані прапори сяють жовто-блакитним.

Над створенням дизайну банкноти працювали Сергій та Олександр Харуки й Володимир Таран.

Придбати банкноту можна у відділі касових операцій та реалізації нумізматичної продукції, відділах грошового обігу Департаменту грошового обігу НБУ в регіонах та у банків-дистриб’юторів.

Коменти

Саша

Очевидно, що то заказуха для нацбанку. Відписуюсь