Ніч із 31 грудня на 1 січня — це не лише свято, але й стрес. Усе через феєрверки, без яких, на жаль, не обходиться жоден Новий рік. Та, окрім людей, приміром, тих, що пройшли війну, салюти змушують нервувати домашніх тварин. Якщо людям доводиться самотужки боротися зі своїми страхами, то для тварин компанія Ford пропонує своє технологічне рішення — будки з поглинанням шуму.

За оцінками, 45% собак у Великобританії виявляють ознаки страху, коли чують вибухи феєрверків, що й собі викликає занепокоєння у власників та їхніх родин. Деякі навіть зачиняють свого песика в окремій кімнаті, щоб той не заважав святкувати.

У порівнянні з людьми собаки здатні чути звуки у набагато ширшому діапазоні частот і вчетверо далі.

Грейм Холл — дресирувальник із Великобританії

Тому компанія Ford розробила будку, застосувавши технологію, аналогічну тій, яку використовує у своєму позашляховику Edge. Коли зовнішні мікрофони вловлюють звуки салютів, вбудована аудіосистема відтворює протилежні частоти, які фактично повністю придушують шум або, принаймні, зменшують його.

Нам було цікаво застосувати наші технології в інших ситуаціях на користь людей.  Зараз ми розробляємо ще декілька ідей, мета яких — поліпшити повсякденне життя за допомогою маленьких ноу-хау Ford.

Лін Вест — контент-менеджер європейського підрозділу маркетингових комунікацій Ford

Щодо будки, то це лише прототип. Скільки вона коштуватиме і коли її можна буде придбати, у компанії не кажуть.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти