Щодня хворі на діабет мають перевіряти кількість цукру в крові. Процедура не з приємних, бо спочатку треба зробити укол глюкометром. Та невдовзі може з’явитися альтернатива цим болючим тестам. Учені з Саудівської Аравії створили сенсор із паперовими смужками, який вимірює рівень цукру через слину.

Проектом керують вчений-біолог Сахіка Інал, інженер-електрик Халед Салама та матеріалознавець Дер’я Баран із Науково-технологічного університету імені короля Абдалли.

Що ж вони зробили? Залили до струменевого принтера чорнила, що містять електропровідні полімери, а потім надрукували мікромасштабні електродні патерни на глянцевих смужках паперу. Зверху — шар ферменту, відомого як глюкозооксидаза. Насамкінець дослідники покрили все це іонообмінною мембраною. Вона нейтралізує такі речовини, як аскорбінова кислота, що заважає роботі провідників.

Елоїза Біхар, учасник дослідницької групи, аналізує дані, зібрані з надрукованих біосенсорів

Коли слину наносили на сенсор, глюкоза, присутня в рідині організму, вступала в реакцію з ферментом.

Виникав електричний сигнал, сила якого й відповідала рівню глюкози у крові людини.

До того ж саме мембрана збільшувала термін придатності сенсора, дозволяючи глюкозооксидазі залишатися активною після зберігання протягом місяця в запечатаному пакеті.

Наразі ми намагаємося зробити цю систему надійнішою і придатною для виявлення інших метаболітів у біологічних рідинах. Ми також прагнемо інтегрувати друковані та автономні енергетичні пристрої у датчики, щоб отримати зручнішу платформу без батарей та дротів.

Саїк Інал

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти