Поки дослідники у всьому світі шукають, чим замінити пластик (зокрема й українські, що створили пакети з еко-безпечних полісахаридів), уряди вдаються до різних заходів, щоб скоротити його поширення. Ось, наприклад, Великобританія ще 2015 року впровадила податок на пластикові пакети. Зараз можновладці пропонують збільшити його — з 5 пенсів до 10 (або з 1,7 ₴ до 3,4 ₴).

У цієї ініціативи є логічне обґрунтування. За останні 3 роки середньостатистичний британець скоротив використання таких пакетів зі 140 до 19 на рік.

Ми вилучили з обігу понад 15 млрд пластикових пакетів. Та ми хочемо піти ще далі, аби врятувати планету, і наша пропозиція допоможе досягти цієї мети.

Майкл Гов — міністр природного довкілля

Річ у тім, що зараз податок сплачують лише великі ритейлери. Водночас сім найбільших супермаркетів Великобританії, як і раніше, щороку постачають близько 1 млрд пакетів, а невеликі магазини — ще 3,6 млрд.

Тому уряд наполягає не лише на збільшенні стягнень, а й на розширенні кола тих, хто буде їх сплачувати. Вперше така пропозиція пролунала у серпні 2018 року.

Наступний етап її впровадження — 8 тижнів громадських обговорень.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти