Продавці, офіціанти, водії, поштарі — що об’єднує людей цих професій? Наші постійні читачі знають, що всіх їх потроху витісняють роботи. А завдяки австралійським розробникам до цього переліку вже можна додати й машиністів. У регіоні Пілбара (Західна Австралія) запрацювала повністю автоматизована залізнична колія, якою їздять 200 безпілотних локомотивів.

Систему впровадила компанія Pilbara Rio Tinto, що добуває у цій місцині залізну руду. На реалізацію цього проекту пішло 8 місяців та 1,3 млрд $.

Вперше безпілотний потяг проїхав від шахти до сховища у липні 2018 року. Станом на грудень локомотиви компанії здолали вже 1 млн км в автономному режимі.

За один рейс потяг проходить 800 км. Разом із завантаженням та розвантаженням процес триває 40 год.

Локомотиви оснащені бортовими камерами, а всі залізничні переїзди — камерами відеоспостереження.

Rio Tinto має в Пілбара понад 1,7 тис. км шляху, 16 шахт та 4 портові термінали.

Загалом керівництво компанії почало поглядати в бік автоматизації ще 10 років тому, також і через витрати — 2013 року на підприємстві працювало 400 машиністів. Деякі отримували до 240 тис. $ на рік.

Анонс інновацій обурив профспілки — там вважають, що людей хочуть замінити на програмне забезпечення і роботів. Але в компанії запевнили, що масових звільнень, зокрема й 2019 року, не буде.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти