Електрокарів у світі, зокрема й в Україні, стає дедалі більше. Наприклад, 2018 року Норвегія встановила новий світовий рекорд — кожен третій придбаний там автомобіль був саме з електродвигуном. Водночас в Україні торік було зареєстровано понад 12 тис. е-машин, що для нас досягнення.

Почнемо з країни фіордів. Таких успіхів вона досягла, бо влада робить все можливе, щоб заохотити громадян пересідати на екологічно безпечні машини — звільняє власників електрокарів від левової частки податків, надає їм безкоштовне паркування, а також забезпечує достатньою кількістю зарядних станцій.

Щодо цифр, то 2018 року частка електрокарів у Норвегії становила 31,2% від загального ринку. Для порівняння, 2017 року цей показник був на рівні 20,8%, а 2013-го — 5,5%.

Може здатися, що норвежці наче кудись поспішають. Власне, так і є — до 2025 року тут хочуть повністю припинити продажі авто, що працюють на паливі.

Загалом торік у цій країні було реалізовано майже 148 тис. машин. З них дві третини — з двигуном внутрішнього згоряння, а також гібриди (з ДВЗ та акумуляторами).

Найпопулярнішим автомобілем був електрокар Nissan Leaf. За ним — невеликі за розміром моделі BMW та Volkswagens, а також електричні Tesla. 

А що там в Україні? Станом на 1 січня 2019 року в нашій країні було зареєстровано 12,3 тис. е-мобілів. З них 6,7 тис. було імпортовано 2018 року. Це вдвічі більше ніж 2017-го, а 2013 року їх було лишень 50.

Такому зростанню сприяло зниження вартості електрокара на 17%, завдяки звільненню від сплати ПДВ та акцизного збору (норма діє з 2018 року по 2023 рік).

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти