Потроху екзоскелети стають частиною нашого життя. Так, поки їхнє впровадження — це лише експеримент, як-от на підприємствах Ford. Але таких розробок стає дедалі більше. На міжнародній технологічній виставці CES 2019 дочірня компанія Panasonic Atoun презентувала дві моделі екзоскелетів — щоб піднімати вантаж та щоб ходити.

Перший — Atoun Y — отримав таку лаконічну назву через свою форму, бо зовні нагадує перегорнуту літеру «Y». Цей екзоскелет носять, наче рюкзак, фіксуючи його на грудях та стегнах. Він оснащений двома електродвигунами, що забезпечують максимальну підтримку в 10 кг.

«Е-обладунки» працюють у трьох режимах, перемикання відбувається автоматично. Коли людина щось підіймає, екзоскелет частково бере навантаження на себе. Це режим «Асистент». У режимі «Пересування» система вимикає електродвигуни, щоб мінімізувати опір під час руху. Коли користувач починає опускати свою ношу, пристрій вже працює в режимі «Гальмування».

Головне, що робить модель Y — підтримує талію.

Корпус водонепроникний, зроблений з вуглецевого волокна, разом із акумулятором важить 4,5 кг. Одного заряду вистачить на 4 години роботи.

А тим, хто багато ходить, у пригоді стане інша модель — Atoun HIMICO. Цей екзоскелет бере на себе до 19% навантаження при підйомі на пагорб і до 17,8% при підйомі сходами. Пересування через пересічену місцевість стане легшим на 30,7%.

Та якщо Y — це робоча модель, яку компанія випускає з липня 2018 року, Atoun HIMICO існує лише як прототип. Його випробування мають розпочатися за кілька місяців.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти