Поки Amazon та Shufersal, ізраїльська мережа супермаркетів, наввипередки облаштовують магазини без касирів, американський стартап Caper створив «розумний» візок. Він сам визначить, що за товар ви до нього поклали, зважить та розрахує. Це вигідніше, ніж встановлювати у магазині сотні камер, вважають розробники.

Також у компанії стверджують, що в тих супермаркетах, де зараз випробовують диво-візки, люди купують на 18% більше товарів.

Пристрій обладнано зчитувачем штрих-коду товару, терміналом для розрахунку кредитною карткою та через Apple/Android Pay, трьома камерами розпізнавання зображень і вагами.

Насправді за 100 років у наших магазинах мало що змінилося. Так, нині з телефоном ви можете викликати таксі або забронювати номер у готелі, але розрахуватися за продукти, не відстоявши у черзі, це зась.

Ліндон Гао — співзасновник та генеральний директор Caper

Перелік обраних продуктів із ціною з’являється на сенсорному екрані. Згодом можна буде побачити знижки та акційні товари, а також рекомендації — що підійде до тих продуктів, які вже є у візку. Заразом компанія хоче створити ще й кошик, та обладнати його всією необхідною електронікою буде не так просто.

Скільки коштує «розумний» візок, Гао не сказав. Єдине, що зазначив:

Він не набагато дорожчий за звичайний. Бо інакше маркетам було б важче перейти на нове обладнання.

Слід зауважити, що об’єкти торгівлі купуватимуть не лише самі візки, а й технологічну підписку на оновлення.

Також у планах Caper — обмін даними, які збиратимуть пристрої (як покупець пересувався магазином, біля яких полиць затримувався). У такий спосіб власники зможуть оптимізувати свої крамниці.

Загалом ми збираємо робота. Візок має бути досить міцним, аби витримати спеку, вібрації, дощ, удари. Тому ми конструюємо його, наче це танк.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти