Безумовний базовий дохід – це система мінімальних державних виплат кожному громадянину.

Ідею такої системи висунули ще 1975 року і її досі активно обговорює вся міжнародна спільнота. Причина дуже проста: після чергової промислової революції більшість наших завдань будуть виконувати роботи.

З огляду на постійне зростання безробіття в майбутньому та зниження попиту на людську працю безумовний дохід мінімізує негативні наслідки. А зараз втілення цієї ідеї допоможе звільнити час для творчого розвитку, самоосвіти, участі в громадському житті тощо.

Тобто люди зможуть робити те, що до вподоби, а не працювати заради виживання. 

Більшість експериментів із запровадження такої методики розпочалися 2017 року та мають закінчитися у 2019-2020 роках. Але є одне невелике «але» – у кожному з цих експериментів беруть участь не більше 2 000 осіб.

2013 року стався найбільший прорив: Швейцарія оголосила про референдум щодо переходу країни на таку систему виплат. На підтримку референдуму (що відбувся аж за 3 роки) місцеві активісти висипали на площу перед парламентом цілу вантажівку монет.

Вистава активістів «Generation Grundeinkommen». Берн, Швейцарія (2013 рік).

Тепер фото з тієї акції символізують світовий рух за впровадження безумовного доходу. Але на референдумі більшість людей проголосували проти запровадження нового механізму.

Тепер вже влада індійського штату Сіккім збирається почати експеримент із базового доходу. Щоб не повторювати помилок минулого, цього разу уряд забезпечить виплату грошових коштів кожному зі 610 тисяч громадян – це буде найбільший експеримент в історії.

Важливо відзначити, що деталі експерименту поки залишаються незрозумілими: не розкривається ані його тривалість, ані сума, що буде виплачуватися. Скептики запевняють, що уряд не встигне запустити експеримент 2022 року, як заплановано.

Зрештою, це питання політичної волі. Під час зростання глобальної нерівності ми хочемо зробити все, аби її подолати.

Prem Das Rai, член Сіккімського парламенту.

Загалом ідею безумовного доходу підтримують багато відомих осіб, серед яких і Марк Цукерберг та Ілон Маск. А постійне зростання кількості та масштабності експериментів дає чітко зрозуміти: людство має готуватися до впровадження системи безумовного базового доходу та зміни звичного укладу життя.

Пишу про космос, мистецтво і технології так, щоб це було варто читати. Ведучий та сценарист Tokar.Review.

Коменти

shmontoogrik

Індія – дивовижна країна. Це країна, де одна річка переживає всі стани речовин людського організму.Країна, яка має яйця тільки тоді, коли хоче українського збіжжя.Але продовжує приховано допомагати рОСІЇ.Це країна, де 60 відсотків люде живуть буквально у власному гі…ні.Але в неї є амбіції.Країна, де є прихована диктатура та величезного розмаху столькольмський синдром.Проспонсоруй країну, що приховано підтримує рОСІЮ.

amontour

Індія – дивовижна країна. Це країна контрастів, які іноді неможливо усвідомити. рекомендує вам пізнати Індію краще та побачити її на власні очі. Якщо вам потрібна допомога в організації мандрівки до Індії, звертайтеся до туристичної фірми “I’m on tour”: https://imontour.lviv.ua/. Будемо раді допомогти.