Забудьте все, що ви знали про кондиціонери! Компанія з Нідерландів SoundEnergy презентувала пристрій THEAC-25, який перетворює тепло від промислових викидів або ж сонячне тепло на холод, і не потребує додаткових джерел живлення.

У конструкції цього термоакустичного двигуна немає механічних частин, які б рухалися, холодагентів (речовина з низькими температурами кипіння та випаровування, яку використовують у традиційних системах охолодження типу холодильника, — ред.), CO₂ або дорогоцінних металів.

Його основний елемент — газ аргон із нульовим потенціалом впливу на атмосферу та здатністю генерувати холод шляхом надходження тепла. За словами розробників, апарат працює не голосніше за душ. Та й звук, який можна почути, — це лише вібрація повітря, що складається з піків та падінь тиску, бо гази розширюються і стискаються при нагріванні.

Прототип потужністю 25 кВт здатен охолоджувати повітря до -25°С. 

Компанія вже продала кілька таких установок для промислових потреб у Дубаї за ціною 50 тис. $ за одиницю. Згодом інженери планують робити дешевші пристрої для побуту. Термін експлуатації THEAC-25 — 20-30 років. І це більше, ніж пропонують виробники звичайних кондиціонерів.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти