Хропіння — це доволі неприємний звуковий ефект, якщо, звісно, хропите не ви. Саме з думкою про комфорт оточення вчені з Університету Північного Іллінойсу створили «розумну» подушку з шумопоглинанням!
Пристрій має акустичну систему, що складається з трьох мікрофонів, звукового фільтра та динаміків.
Один мікрофон вловлює хропіння. Два інші — сторонні шуми. Потім фільтр обробляє ці звуки та створює відповідний шумовий сигнал, який відтворюється через динаміки.
За ніч хропіння може змінюватися, переходячи від звичайного хрипу до якогось буркотіння, наче поряд із вами працює трактор. Аби врахувати всю звукову палітру, учені застосували адаптивний алгоритм. Загалом такий алгоритм дає оптимальний результат, підлаштовуючись під дані, що постійно оновлюються.
Оскільки у кожної людини хропіння має свої унікальні частотно-часові характеристики, важливо було розробити адаптивний алгоритм для найефективнішого придушення різних сигналів.
Лічуан Лю — один з авторів розробки
Насправді це не перша спроба заглушити хропіння. Раніше схожі технології вбудовували в узголів’я ліжка. Та це занадто далеко від епіцентру хропіння, і деколи шумопоглинання досягало лише 50%.
Та поки подушка існує лише як концепція, з деталями якої можна ознайомитися у науковому журналі IEEE Xplore.