Штучний інтелект потроху підіймається кар’єрними сходами. Зазвичай йому пропонують другорядну роль офісного клерка, що обробляє гігабайти даних, або ж інтерна при головному лікареві, який вчиться правильно ставити діагноз. Та ШІ, створеному Greenshoot Labs, пощастило значно більше, — він уже є футбольним тренером!

У його підпорядкуванні — команда Wingate & Finchley.

Щоправда, грає вона у Прем’єр-дивізіоні Істмійської ліги (об’єднує напівпрофесійні і любительські футбольні клуби Лондона і Південно-Східної Англії). Проте клуб є твердим середняком. У сезоні 2017/18 він посів 9 місце з 24!

Та зосередьмося на ШІ-тренері. Його завдання — сформувати склад для матчу й обрати тактику проти команди Whitehawk, гра з якою відбудеться 9 лютого. Безпосередньо під час матчу штучний інтелект буде стежити за фізичними показниками гравців і робити заміни на основі цієї інформації. Також програма вивчає тактику суперника, щоб знайти у ній слабкі місця.

Я вважаю, що ШІ стане важливою частиною нашої команди, і допоможе взяти нам 3 очки у майбутній грі.

Дейв Норман — менеджер Wingate & Finchley

За словами Тіма Дізона, програміста з Greenshoot Labs, ШІ-тренера створили всього за кілька тижнів:

Програма допоможе покращити та поглибити підхід до гри. Штучний інтелект буде вчитися від одного матчу до іншого, тому в майбутньому він краще розбиратиметься у тактичних тонкощах.

Що цікаво, ШІ буде знаходити рішення, не дивлячись на поле, тобто його не будуть під’єднувати до відеотрансляції. Обмін інформацією відбуватиметься через голосовий інтерфейс на кшталт Alexa.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти