Можливо, тим, хто час від часу користується послугами «Укрзалізниці», буде важко повірити в наведену нижче інформацію. Але цей перевізник серйозно замислився над ідеєю охороняти об’єкти власної інфраструктури «армією дронів». Під їхнім відеонаглядом перебуватиме 68 полігонів, на які припадає 95% усіх крадіжок. Якщо, звісно, цей проект буде схвалено.

Нині щомісячні втрати «Укрзалізниці» від крадіжок майна та елементів інфраструктури становлять 6 млн грн. Це в середньому за рік — понад 70 млн грн.

Костянтин Дода — автор проекту

Розв’язання цієї проблеми — проект UZ Air Guard, або ж патрулювання дронами проблемних ділянок. На кожній працюватимуть два безпілотники, третій буде в резерві. Оператори відстежуватимуть ситуацію в режимі реального часу.

Бюджет проекту — 9 млн грн. 

На думку Костянтина, це надійніше та безпечніше, ніж доручати цю роботу обхідникам колій, бо вони не мають засобів захисту на випадок зустрічі зі зловмисниками.

Ми вивчали успішний закордонний досвід використання безпілотного моніторингу за допомогою дронів, який дозволив зменшити збитки від крадіжок майже вдвічі.

Вперше UZ Air Guard презентували восени 2018 року в межах інкубаційної програми Future of Mobility Lab.UZ edition. Тоді відібрали 10 фіналістів. Необхідне фінансування отримають троє переможців, яких обере журі. До його складу входять представники «Укрзалізниці», Мінекономрозвитку,  Національної інвестиційної ради України та 1991 Open data incubator.

А поки команда UZ Air Guard має підготувати проектну документацію для захисту свого задуму.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Філіп

Цікаво, на що може бути витрачено вартість 200-т квадрокоптерів)))