Дебати – це інтелектуальне протистояння між опонентами, що відбувається в межах публічної дискусії та далеко не завжди пов’язане із політичними суперечками, як заведено вважати.

Процес дебатів вимагає від учасників чіткої логіки, якісної та конструктивної аргументації й уміння доносити свою думку до публіки. Задля балансу та справедливості учасники дізнаються свої позиції та тему для обговорення лише за 15 хвилин до початку виступів.

Саме в таких умовах опинився Хариш Натарайян (фіналіст чемпіонату світу з дебатів) та його опонент — штучний інтелект «Deabter» від IBM.

Учасники дебатували про необхідність субсидування дошкільної освіти в три етапи:

  1. Власна 4-хвилинна промова для наведення перших аргументів;
  2. Час для спростування аргументів опонента;
  3. Наведення власних підсумкових аргументів.

Обидві сторони були вельми аргументовані у своїх промовах, але публіка віддала перемогу 31-річному чоловіку. Зокрема, через те, що «Deabter» не зміг якісно проаналізувати виступ людини та спростувати його аргументи.

Хариш обґрунтував відмову від надання субсидій дитячим садочкам тим, що такі заклики часто «політично вмотивовані» і «б’ють по кишені середнього класу».

В межах дебатів учасники відстоюють не власну позицію, а ту, яку вони отримали випадково.

Це вже не перше зіткнення між штучним інтелектом та людиною в словесній битві. Перше подібне змагання між людиною і «Debater» пройшло в червні 2018 року і закінчилося нічиєю. Тоді учасники обговорювали непотрібність держпідтримки космічної галузі та необхідність розвитку телемедицини (перший дебатний раунд виграли люди, в другому переміг штучний інтелект).

Для нас це питання не перемоги чи поразки. Ми прагнемо створити штучний інтелект, що зможе опанувати нескінченно складну та багатогранну людську мову.

Даріо Гілл, Директор IBM Research

Переглянути цю інтелектуальну футуристичну баталію можна у годинній трансляції нижче.

Пишу про космос, мистецтво і технології так, щоб це було варто читати. Ведучий та сценарист Tokar.Review.

Коменти