Друкувати запчастини для космічної галузі — це вже звична справа. От, наприклад, у США за допомогою 3D-принтера зробили маківку ракети з титану. Але британська космічна компанія Orbex пішла ще далі та надрукувала найбільший у світі ракетний двигун для власного шатла Prime Rocket.

За словами інженерів, ракета на 30% легша та на 20% ефективніша за аналоги тієї ж категорії. Все завдяки надрукованому двигуну. Це цільна деталь, а не зібрана з декількох частин конструкція. Окрім меншої ваги, вона ще й дозволяє уникнути недоліків, пов’язаних зі швами на місці стиків.

Ба більше, Prime Rocket є екологічно безпечною ракетою, бо працює на біопропані. Це газ пропан із біомаси, шуги (крихкі грудки льоду, що з’являються на воді перед льодоставом, — ред.) або відходів аграрної галузі. За своїми хімічними властивостями він ідентичний пропану, який отримують з викопного палива, але під час горіння виробляє на 90% менше вуглецю.

Двоступеневу ракету Prime Rocke створюють під егідою британського уряду, який виділив на розробку 7,3 млн $.

Заввишки шатл 19 м. Його діаметр — 1,3 м. Вага — 18 т. 

Перший політ із корисним навантаженням заплановано на 2021 рік.

Зараз ми маємо не лише інженерний прототип другого ступеня ракети Prime, але й список клієнтів, що постійно збільшується. Вони хочуть бути одними з перших, хто запустить супутники з Шотландії.

Кріс Лармур — генеральний директор Orbex

Апарат зможе доставляти супутники вагою до 150 кг на 500-кілометрову орбіту.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти