Щороку у світі стає на кілька мільйонів тонн пластику більше, а переробляється лише незначна його частина. Можливо, через те, що з тих відходів важко отримати щось, справді корисне. Та нещодавно вченим з Університету Пердью вдалося перетворити пластикові відходи на паливо. На їхню думку, нова технологія конверсії допоможе збільшити прибуток переробної промисловості та скоротити обсяг пластикових відходів у світі.
Розв’язати цю проблему важко, але можливо. З одного боку, треба скоротити використання цього матеріалу, і такі норми потроху впроваджуються у цивілізованих країнах. З іншого — потрібен ефективний та корисний спосіб переробляння.
Фахівці з Університету Пердью зосередилися на поліолефінах, найбільш поширеному типі пластику, що присутній в усьому — від кришок до наукового обладнання. Для перероблення вони застосували метод гідротермального скраплення. Під час цього процесу матеріал нагрівається до помірних температур під високим тиском.
У результаті 91% поліолефінів вдалося перетворити на нафтопродукт, що складався з парафінів, циклічних з’єднань, ароматичних вуглеводнів і олефінів, ненасичених вуглеводнів, які є основою поліолефінів.
На думку вчених, це відкриває низку можливостей.
Ба більше, паливо, отримане з викинутих поліолефінів, здатне задовольнити майже 4% щорічного світового попиту на пальне.
Дослідники об’єдналися з Паливною лабораторією поновлюваної енергії Університету Пердью, щоб спробувати оптимізувати процес конверсії. Вони також шукають партнерів, щоб продемонструвати потенціал технології у комерційному масштабі.