Щороку у світі стає на кілька мільйонів тонн пластику більше, а переробляється лише незначна його частина. Можливо, через те, що з тих відходів важко отримати щось, справді корисне. Та нещодавно вченим з Університету Пердью вдалося перетворити пластикові відходи на паливо. На їхню думку, нова технологія конверсії допоможе збільшити прибуток переробної промисловості та скоротити обсяг пластикових відходів у світі.

З року в рік кількість пластику в океані збільшується на 5-12,7 млн т. І тому можна лише уявити весь масштаб екологічної катастрофи. 

Розв’язати цю проблему важко, але можливо. З одного боку, треба скоротити використання цього матеріалу, і такі норми потроху впроваджуються у цивілізованих країнах. З іншого — потрібен ефективний та корисний спосіб переробляння.

Фахівці з Університету Пердью зосередилися на поліолефінах, найбільш поширеному типі пластику, що присутній в усьому — від кришок до наукового обладнання. Для перероблення вони застосували метод гідротермального скраплення. Під час цього процесу матеріал нагрівається до помірних температур під високим тиском.

У результаті 91% поліолефінів вдалося перетворити на нафтопродукт, що складався з парафінів, циклічних з’єднань, ароматичних вуглеводнів і олефінів, ненасичених вуглеводнів, які є основою поліолефінів.

На думку вчених, це відкриває низку можливостей.

Отриману рідину та її інгредієнти можна перетворити на суміші, що стануть основою дизеля або бензину.  

Ба більше, паливо, отримане з викинутих поліолефінів, здатне задовольнити майже 4% щорічного світового попиту на пальне.

Дослідники об’єдналися з Паливною лабораторією поновлюваної енергії Університету Пердью, щоб спробувати оптимізувати процес конверсії. Вони також шукають партнерів, щоб продемонструвати потенціал технології у комерційному масштабі.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти