Поки фахівці працюють над єдиним для всіх землян Законом про космос, Китай продовжує будувати масштабні плани з освоєння навколоземної території. На черзі — розміщення першої космічної станції, що накопичуватиме енергію сонця. На орбіті вона має з’явитися до 2025 року.

Сонячні електростанції стали хорошою альтернативою наявним способам отримання енергії. Але їхня функціональність прямо залежить від погоди. Також їм потрібна велика площа.

З огляду на ці фактори китайські науковці побудують міжзоряну електростанцію на висоті 36 тис. км. 

Та це згодом. Розпочати вчені хочуть зі стратосфери, тобто за 50 км від Землі. Малі пробні електростанції запустять у період із 2021 по 2025 роки. Більш потужні (1 МВт) доставлять на орбіту 2030 року. Найпотужнішу (1 ГВт) — до 2050 року. Остання станція й буде розташовуватися найвище.

Без атмосферних перешкод або втрати сонячного світла вночі ці космічні сонячні ферми могли б стати невичерпним джерелом чистої енергії.

Учені Китайської академії космічних технологій стверджують, що така установка була б у 6 разів ефективнішою за сонячні електростанції на Землі. 

Окрім цього, вони пропонують перетворювати сонячну енергію на електрику прямо у космосі, перш ніж відправляти назад на Землю. Передавати електрику до Піднебесної планують за допомогою мікрохвиль або лазера. Потім через наземну приймальну систему її спрямують до мереж.

Поки цей задум виглядає дещо науково-фантастичним. По-перше, важитиме електростанція майже 1 тис. т. Тому доправити таке обладнання на орбіту буде вельми складно. Тож учені розглядають можливість будівництва станції безпосередньо в космосі, використовуючи роботів та 3D-друк.

Та перш за все слід вивчити вплив мікрохвильового випромінювання на атмосферу. 

З іншого боку, цей план можна реалізувати. 2015 року Японія розробила технологію бездротової передачі енергії, яку в теорії можна застосувати задля передачі електрики на Землю. А 2018 року Каліфорнійський технологічний інститут створив прототип, здатний використовувати й передавати сонячну енергію з космосу з використанням легких плиток.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти