Китайська Народна Республіка — феномен нашого часу. Сприятливі умови для ведення бізнесу і, як наслідок, стрімке економічне зростання, що повернуло країні звання могутньої імперії, пліч-о-пліч йдуть з комуністичною партією та новими засобами тотального контролю. До цього слід додати масову та витончену пропаганду. Наприклад, найпопулярнішим додатком за кількістю завантажень у Китаї став Xuexi Qiangguo, що в перекладі означає «Вивчити могутню країну». Або, швидше, завчити комуністичні ідеали Сі Цзиньпіна.

Xuexi Qiangguo — це платформа для збору новин, статей, коротких відео та документальних фільмів про політичну філософію китайського лідера, що стартувала у січні цього року.

Реєструватися у додатку треба через свій мобільний номер та під справжнім ім’ям. Якщо ж партія вам за рідних батьків, ви взагалі можете застосувати функцію розпізнавання осіб, аби вас знали в обличчя. Користувач отримує бали за те, що запускає програму, коментує публікації, проходить тести на знання політики партії та того, які рішення ухвалили на XIX з’їзді, дивиться телевізійне шоу «Час Сі Цзиньпіна» тощо.

За інформацією китайських ЗМІ, невдовзі ці бали можна буде обміняти на подарунки. 

Окрім цього, Xuexi Qiangguo об’єднаний із месенджером, створеним компанією Alibaba. Тобто можна дзвонити та листуватися з друзями, не забуваючи ділитися прочитаним та побаченим про очільника Китаю. Хтозна, може, репости принесуть додаткові бали.

Також у Xuexi Qiangguo можна планувати свої справи та робити нотатки. Є прив’язка до Alipay. Хочете створити відеоконференцію? Будь ласка!

Стільки можливостей — і від курсу партії не відстаєш, і завжди на зв’язку, зокрема, з тією ж партією.

Та невже це зараз найпопулярніший додаток у Піднебесній? 

Так.

Бо члени партії зобов’язані встановлювати програму на своїх гаджетах. А це 90 млн осіб у всій країні. Ба більше, просування Xuexi Qiangguo є обов’язковим «ідеологічним завданням» для партійних секретарів КПК.

А люди і не проти. Ось, наприклад, Ву Мейшень, 66-річний селянин із провінції Шандунь, купив свій перший смартфон лише заради того, аби «Вивчити могутню країну», повідомляє South China Morning Post. Ю Чунінг, молода жінка, що також працює у Шаньдуні, навіть скасувала побачення наосліп, призначене на вихідні, щоб розповісти всім своїм друзям про додаток.

Функція оцінки програм Apple App Store нині недоступна, але аналітична компанія App Annie зберегла 497 відгуків з Apple Store. Багато з них глузливі.

Щодо оцінок, то Xuexi Qiangguo має 2,7 зірки з 5. 

25 січня китайський лідер заявив, що Комуністичній партії необхідно поліпшити формування громадської думки, «бо у медіа-ландшафті та засобах масової комунікації відбулися глибокі зміни».

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти