Що було у Всесвіті мільйони років тому і як ми у ньому з’явилися, досі залишається загадкою. Так, теорії є, а от з доказами поки не склалося. Один зі шляхів отримати відповіді — це дослідити інші небесні тіла нашої Сонячної системи. І японські вчені зробили ще один крок у цьому напрямі. Їхній зонд Hayabusa-2 не лише висадився на астероїді за 320 млн км від Землі, а ще й взяв зразки. Хімічний склад цих порід може багато розповісти про світ до початку всього.

Космічний апарат, створений Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA), вирушив до своєї мети, астероїда Ryugu, ще 2014 року.

Небесного тіла він дістався у червні 2018-го, і відтоді кружляв над Ryugu, аналізуючи його поверхню. 

Восени того ж року команда Агентства провела кілька генеральних репетицій взяття зразків, під час яких зонд підлітав якомога ближче до астероїда. У вересні на його поверхню навіть десантували маленькі ровери, аби вони зібрали дані про довкілля. Виявилося, що Ryugu має більш кам’янисту поверхню, ніж припускали у JAXA. Через додаткові тести, які б переконали команду, що все спрацює, збір зразків перенесли з жовтня 2018 року на лютий 2019-го.

Як Hayabusa-2 бачить Ryugu

І ось днями космічний корабель увімкнув двигуни та почав повільний спуск на Ryugu площею 900 м2. Потім Hayabusa-2 випустив в астероїд снаряд, який здійняв пил та уламки. Саме їх зонд і підібрав.

Ці астероїди — перші камені, що утворилися навколо Сонця.

Данте Лауретта — дослідник NASA, що працював із командою Hayabusa-2

У JAXA сподіваються доправити на Землю від 10 до 100 міліграмів зразків. Та скільки матеріалу вже зібрано, науковцям невідомо.

Ще один збір заплановано на квітень 2019 року.

Hayabusa-2 має повернутися у грудні 2020 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти