І знову наша регулярна рубрика «Що там у Китаї?». Цього разу мова піде про диво архітектурної думки — горизонтальний хмарочос Raffles City Chongqing за авторством 80-річного дизайнера Моше Сафді. Розробник проекту, компанія CapitaLand повідомляє, що основний етап будівництва вже завершено і зараз тривають роботи зі внутрішнього оздоблення.

Об’єкт розташований у місті Чунцін (центральна частина Піднебесної), на злитті річок Янцзи та Цзялінь.

Масштаби проекту вражають — на площі понад 9 га зведено 8 веж. Горизонтальний хмарочос, який отримав назву Crystal, підтримується чотирма з них. Висота кожної вежі — 250 м. Ще дві 350-метрові будівлі з’єднані з основною конструкцією мостами. Обабіч розташовані два хмарочоси також 250 м завдовжки.

Будівництво Raffles City Chongqing тривало 6 років. 

Власне Crystal складається з 3 тис. скляних панелей та 5 тис. алюмінієвих блоків. Довжина — 300 м. Така ж, як в Ейфелевої вежі, якщо її покласти на бік.

Щоб встановити горизонтальний хмарочос на 250-метровій висоті, його розділили на дев’ять сегментів. Чотири змонтували прямо нагорі, тобто на основних вежах. Ще три сегменти зібрали на землі й вже потім підняли для подальшого монтажу.

Всередині Crystal буде два басейни, галерея, великий сад із деревами, ресторани, оглядовий майданчик та інші зручності. У вертикальних частинах комплексу розмістяться житлові та офісні приміщення, готелі, торговий центр, а також зелена зона.

Офіційна церемонія відкриття призначена на другу половину 2019 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти