Проблема твердих побутових відходів є досить гострою, і єдиного її розв’язання досі не існує. Та слід зауважити, що в Україні доволі креативно підходять до цього питання. Наприклад, у Запоріжжі з алюмінієвих банок, дощок та скла роблять сонячні колектори. А на Закарпатті скляні пляшки перетворюють на пісок. До того ж, робить це не пересічний мешканець, а голова сільської ради!

Федір Мітрюк, очільник Косівсько-Полянської сільради, вже знайомий широкому колу читачів завдяки «гуцульському гвинтокрилу», який він презентував 2017 року. Аби власноруч зібрати літальний апарат, йому знадобилося 2 роки підготовки.

Так виглядає процес утилізації

Нинішній проект Федора Федоровича — утилізація ТПВ на власному подвір’ї. Він зібрав млин, що перетворює пляшки на кварцовий пісок. Пристрій складається з барабана, де обертаються молоти, та двигуна на 4 кВт. За словами пана Мітрюка, це єдина більш-менш коштовна деталь у конструкції. Всі інші запчастини можна знайти у пунктах приймання металобрухту.

Результат

Млин здатен намолоти до однієї тони піску на годину.

Отриманим піском я буду вирівнювати дороги, а також використаю для влаштування бруківки. Я навіть бачив, що його висипають на поля і трава нормально проростає.

Окрім цього, кварцовий пісок знадобиться для виготовлення бетону та інших будівельних сумішей.

Федір Мітрюк впевнений, що такі млини мають з’явитися при кожній сільраді. 

У планах сільського голови — зібрати ще один подібний пристрій, але вже для подрібнення пластику.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Сергій

Думаю, так зі склом робити неварто, адже скло – це матеріал повторної переробки, скляні пляшки можна здавати у пункти прийому склотари, де воно йде на повторну експлуатацію чи переварку. А що наразі? він повертає скло у первісний стан. А ось переробка пластика якраз дуже цікавить