Таїланд планує побудувати найбільші у світі плавучі ферми, що генеруватимуть сонячну енергію у водосховищах гідроелектростанцій. Мета проекту — забезпечити живленням другу за обсягом економіку Південно-Східної Азії та збільшити частку чистої енергії в країні.

До 2037 року таких ферм має бути 16 на 9 водосховищах, кажуть у Таїландському агентстві з виробництва електроенергії.

Загальна потужність проекту — 2,7 ГВт.

Плавучі сонячні станції на 18% дорожчі, ніж наземні, бо потребують додаткової інфраструктури (причалів, плавзасобів та стійкіших компонентів). Проте охолодження від води збільшує ефективність таких об’єктів на 10%.

Завдяки розташуванню СЕС на наявних водоймищах гідроелектростанцій отриману енергію можна одразу направляти до робочої мережі. Це збільшує продуктивність ГЕС та дозволяє заощадити, бо не треба вкладатися у будівництво інших об’єктів.

У майбутньому комунальні підприємства також планують використовувати літій-іонні акумулятори для зберігання електроенергії, виробленої плавучими установками.

Та повернімося до Таїланду і його амбітних планів. Тендер на перший проект з використання сонячної енергії відбудеться за два місяці і буде відкритим для міжнародних компаній. Бюджет сонячної ферми на 45 МВт на греблі Сіріндхорн становить 63 млн $, і наступного року цей об’єкт вже мають звести.

Найбільшою з 16 плавучих СЕС буде ферма на греблі Сірікіт потужністю 325 МВт. Її побудують 2035 року.

Загалом Таїланд прагне, аби до 2037 року частка відновлюваної енергії становила 27% від загальних потужностей.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти