Останній супермісяць цього року можна буде побачити в ніч з 20 на 21 березня (з середи на четвер) о 3:43 за Києвом (2:43 за центральноєвропейським часом).
Це буде третє й останнє подібне явище цього року. Раніше Супермісяць бачили 21 січня та 19 лютого. Великий Місяць з’явиться прямо під час весняного рівнодення. Що цікаво: це не циклічне явище, і такий збіг є випадковим. Востаннє він зустрічався 2000-го року.

Супермісяць над будинками в Олвері (Кадіс) на півдні Іспанії. 12 липня 2014 року. 📸 Джон Наска, Reuters.
Під час цього явища люди, що живуть поблизу морів чи океанів, зможуть бачити значно більші припливи, ніж зазвичай.
Чому ми бачимо Супермісяць?
Супермісяць — це точка на орбіті нашого супутника, коли повний Місяць знаходиться максимально близько до Землі. Супермісяць виглядає більшим, ніж зазвичай, і на 20% яскравішим.

Супермісяць над храмом Аполлона в стародавньому Коринфі, Греція. 14 листопада 2016 року.
📸 Валері Ґаше / AFP.
Навколоземна орбіта Місяця має форму еліпса, супутник перебуває в середньому на відстані 385 тис. км від Землі. Цього разу він буде за 375.470 км.
Раніше цього року Супермісяць був ще ближчим — відстань до Землі сягала близько 357 тис. км у січні та 355 тис. км у лютому.
Чи буде видно Супермісяць в Україні?
Згідно з прогнозами, в більшості регіонів України в ніч проти четверга очікується мінлива хмарність або ясна погода. Тож ми матимемо всі шанси побачити незвичайне явище в небі.
В інших країнах Європи хмарність варто чекати лише в Британії, на півночі Німеччини та Польщі, а також у країнах Балтії.