Організаційний комітет Олімпійських ігор-2020, що минулого місяця підтвердив — так, переможці справді отримають медалі з перероблених смартфонів — зробив ще одну цікаву заяву: під час спортивних змагань осіб з інвалідністю будуть обслуговувати роботи! У комітеті обіцяють, що люди з особливими потребами «отримають незабутній досвід».

Олімпійські ігри, що пройдуть у Токіо наступного року, — це унікальна можливість для нас показати, чого досягла Японія у робототехніці. Та наш проект — більше, ніж проста демонстрація. Ви самі побачите, як роботи допомагають людям у реальному житті.

Хірохіса Хірукава — представник проекту Tokyo 2020 Robot

Відомо, що під час заходу працюватимуть два різновиди роботів — Human Support Robot (HSR) та Delivery Support Robot (DSR), створені компанією Toyota. До перших можна звернутися, щоб знайти своє місце, або дізнатися більше про відвідуваний захід. Тобто HSR — це такі собі інформаційні гіди, що мають планшетний екран та руку-маніпулятор. Остання знадобиться, аби доставляти ще й їжу та інші речі, які привезуть їхні напарники, роботи DSR, у спеціальні зони.

Обслуговувати ігри будуть 16 HSR та 10 DSR.

Відомо, що організатори залучать й інших роботів, та в комітеті поки не кажуть, які саме завдання вони виконуватимуть. Однак ми побачимо у дії екзоскелети Power Assist, створені Panasonic.

Екзоскелети Power Assist

Я хочу, аби якомога більше людей випробували ці технології, які є візитівкою Японії. Також я вірю, що у такий спосіб ми виведемо організацію Ігор на новий рівень.

Масаакі Коміа — заступник генерального директора Tokyo 2020

 

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти