Виявляється, Китай — не єдина країна, що працює над мережею віддалених діагностичних кабінетів. Днями американський стартап OnMed презентував однойменну станцію, оснащену HD-камерами та різноманітними датчиками. За її допомогою можна здійснити віртуальний візит до лікаря, а також отримати необхідні ліки.
Принцип взаємодії з OnMed, яка нагадує кабіну миттєвих світлин, простий — зайшли та зателефонували лікарю. Він побачить і почує вас, як на звичайному прийманні.
На станції можна виміряти зріст, вагу, артеріальний тиск, перевірити дихання, насичення крові киснем, визначити індекс маси тіла пацієнта, а також провести ретельний огляд ротової порожнини і очних яблук.
Насамкінець, коли лікар визначить проблему, OnMed видасть потрібні медпрепарати. Якщо у запасах (на станції зберігається понад сто найпоширеніших найменувань) не знайдеться необхідного, пацієнт отримає рецепт, і придбає ліки в аптеці.
Так, зберігання великої кількості медикаментів без охорони дещо бентежить. Та розробники OnMed запевняють, що препарати зберігаються у «безпечному, автоматизованому сховищі».
Ще одна проблема — це конфіденційність. Задля її забезпечення є двері, що автоматично зачиняються за пацієнтом. Їх не можна відкрити ззовні. І через них не можна побачити, хто перебуває всередині, бо вікна стають непрозорими. І не можна почути — динаміки розташовані так, аби лікаря чула лише людина у кабінці.
Що ж до лікарів, то їм потрібно отримати ліцензію у тому ж штаті, на території якого розташована станція. Лише після цього фахівець матиме право проводити діагностування. Інформація про нього буде показуватися на екрані весь час, поки медик спілкуватиметься з пацієнтом.
Стерилізація повітря та поверхонь в кабіні відбуватиметься між консультаціями за допомогою ультрафіолетового випромінювання.
Звичайна консультація триватиме десь 15 хвилин, запевняють представники OnMed.
Тож такі кабінети дозволять людям зекономити час, а також зменшать навантаження на лікарні та відділення швидкої допомоги.
Насамперед станції з’являться на території коледжів, великих підприємств, аеропортів та готелів. Консультація буде коштувати не дорожче, ніж простий візит до лікаря. Хоча у компанії кажуть, що ці витрати можна включити у вартість навчання або у план медичного обслуговування працівників.