Виявляється, Китай — не єдина країна, що працює над мережею віддалених діагностичних кабінетів. Днями американський стартап OnMed презентував однойменну станцію, оснащену HD-камерами та різноманітними датчиками. За її допомогою можна здійснити віртуальний візит до лікаря, а також отримати необхідні ліки.

Принцип взаємодії з OnMed, яка нагадує кабіну миттєвих світлин, простий — зайшли та зателефонували лікарю. Він побачить і почує вас, як на звичайному прийманні.

На станції можна виміряти зріст, вагу, артеріальний тиск, перевірити дихання, насичення крові киснем, визначити індекс маси тіла пацієнта, а також провести ретельний огляд ротової порожнини і очних яблук.

Ба більше, у кабінці можна зробити теплові зображення, щоб дізнатися температуру тіла або діагностувати інфекцію. 

Насамкінець, коли лікар визначить проблему, OnMed видасть потрібні медпрепарати. Якщо у запасах (на станції зберігається понад сто найпоширеніших найменувань) не знайдеться необхідного, пацієнт отримає рецепт, і придбає ліки в аптеці.

Так, зберігання великої кількості медикаментів без охорони дещо бентежить. Та розробники OnMed запевняють, що препарати зберігаються у «безпечному, автоматизованому сховищі».

Ще одна проблема — це конфіденційність. Задля її забезпечення є двері, що автоматично зачиняються за пацієнтом. Їх не можна відкрити ззовні. І через них не можна побачити, хто перебуває всередині, бо вікна стають непрозорими. І не можна почути — динаміки розташовані так, аби лікаря чула лише людина у кабінці.

Щоб переконатися, що пацієнт є саме тим, за кого себе видає, станцію оснастили системою розпізнавання осіб. 

Що ж до лікарів, то їм потрібно отримати ліцензію у тому ж штаті, на території якого розташована станція. Лише після цього фахівець матиме право проводити діагностування. Інформація про нього буде показуватися на екрані весь час, поки медик спілкуватиметься з пацієнтом.

Стерилізація повітря та поверхонь в кабіні відбуватиметься між консультаціями за допомогою ультрафіолетового випромінювання.

Звичайна консультація триватиме десь 15 хвилин, запевняють представники OnMed.

Тож такі кабінети дозволять людям зекономити час, а також зменшать навантаження на лікарні та відділення швидкої допомоги.

Компанія почне розгортати мережу OnMed у США вже 2019 року.  

Насамперед станції з’являться на території коледжів, великих підприємств, аеропортів та готелів. Консультація буде коштувати не дорожче, ніж простий візит до лікаря. Хоча у компанії кажуть, що ці витрати можна включити у вартість навчання або у план медичного обслуговування працівників.

 

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти