Тваринний світ продовжує надихати науковців на технологічні дива. Наприклад, фахівці з Національного університету Сінгапуру уважно подивилися на медузу, а потім створили прозору водостійку оболонку, що розтягується, відновлюється, якщо її розрізати навпіл, і є чутливою до дотиків. Таким матеріалом планують вкривати сенсорні екрани або роботів, щоб вони працювали у воді.

У розробці також брали участь їхні колеги з Університету Цінхуа та Каліфорнійського університету.

Над «медузним» покриттям учені працювали понад рік.

Проблема матеріалів, що самостійно відновлюються, у тому, що вони не прозорі й погано працюють в умовах вологості. Тоді ми подивилися на медуз і задумалися — як нам зімітувати їхню оболонку, що навіть у воді є чутливою до дотиків?

Бенджамін Ті — доцент Національного університету Сінгапуру

В результаті дослідники створити гель, що складається з полімеру на основі фторвуглецю та іонної рідини, також збагаченої фтором.

Звичайний гідрогель, якщо його опустити у воду, розбухне. А на свіжому повітрі висохне. Але створений нами матеріал зберігає свої властивості за будь-яких умов. Зокрема у морській воді та кислому середовищі.

Ба більше, якщо цей матеріал розрізати, то його електропровідність відновиться всього лиш за кілька хвилин. А за кілька днів від порізу не залишиться й сліду.

З такою оболонкою можна буде створювати роботів-амфібій та водостійку електроніку, впевнені науковці.

Ще одна її перевага — потенціал у галузі зменшення відходів.

Щороку утворюються мільйони тонн нового сміття від поламаних телефонів, планшетів тощо. Але ми стоїмо на порозі такого майбутнього, в якому гаджети з інтелектуальних матеріалів будуть самі відновлюватися. Тому й сміття у світі, принаймні, більше не ставатиме.

Та поки команда пана Ті продовжує свої дослідження.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти