Чорні діри були однією із найбільших наукових загадок відтоді, як Альберт Айнштайн передбачив їхнє існування. Та сьогодні людство зробило ще крок до розгадки — ми отримали перше в історії справжнє фото надмасивної чорної діри в центрі галактики Messier 87 (M87). Вона розташована в сузір’ї Діви на відстані понад 50 млн світлових років від нас.
Консорціум Event Horizon Telescope (EHT) зміг об’єднати 10 різних радіотелескопів, щоб створити зображення чорної діри, маса якої у 6,5 млрд разів більша за Сонце. А її діаметр становить понад 40 млрд км.
Те, що ми бачимо, більше за всю Сонячну систему
Гейно Фальке, професор університету Радбаунд
Формально — це фото горизонту подій навколо чорної діри, адже сфотографувати саму чорну діру неможливо, бо вона поглинає будь-які види електромагнітного випромінювання.
І на вигляд результат роботи міжнародної групи дослідників по-справжньому захопливий:

Перше в історії фото горизонту подій навколо чорної діри
Її маса у 6,5 млрд разів більша за Сонце. І це одна з найважчих чорних дір, які, як ми вважаємо, існують. Це абсолютний монстр, чемпіон у важкій вазі серед чорних дір Всесвіту
З конференції консорціуму EHT

Різні фото, з яких створили фінальну версію.
Як і будь-яке інше дослідження — це лише початок нової ери в історії науки людства. Ще є проблеми, пов’язані з вивченням часу, простору та їхніх змін у чорних дірах.
You're looking at the first ever image of a black hole. It was captured by the #NSFFunded @ehtelescope project. #ehtblackhole #RealBlackHole https://t.co/6dglvqrvOs pic.twitter.com/0hclANf4tc
— National Science Foundation (@NSF) April 10, 2019
Тож це, як сказав би класик: «Маленьке фото для телескопа та величезний знимок для людства».
Це не ми вказали ) Цей розмір озвучують астрономи – вони зазначають, що чорна діра є набагато більшою, аніж припускалося.
Чому “Айнштайн”?
Оновлені правила транслітерації:)
Чоми ви вказали радіус у 40 млрд. км., якщо сама чорна діра її матеріальна частина в рази менша?